Kup Magazyn Gitarzysta

PGBM

Fear

Grupę tworzy dwóch szesnastoletnich muzyków: Paweł Gogoliński (gitara, wokal) i Bartek Minge (gitara). Młodzi artyści postanowili rozpocząć współpracę w 2007 roku, by stworzyć rodzaj muzyki, który łączyłby w sobie elektroniczne dźwięki i mocne gitarowe riffy. Większość ich kompozycji ma charakter industrial rocka z elementami muzyki progresywnej, jednak wśród nich znajdują się także kawałki lekkie, a czasami nawet melancholijne ballady.

PGBM
Posłuchaj demonstracji

TOMASZ HAJDUK
Jeżeli te dźwięki stworzyło w domu dwóch szesnastolatków, to jestem ciekaw, co będą nagrywać, gdy dobrną do dwudziestki. Nadesłane nagrania prezentują absolutnie profesjonalne podejście muzyków do własnej twórczości. Na pewno gości też tutaj spory talent. Najsłabszym, chociaż wcale nie słabym punktem programu jest realizacja ścieżek wokalnych. Poza tym całość bardzo mi się podoba. Powiem więcej, jestem pod dużym wrażeniem! Grajcie, szukajcie własnej drogi i nagrywajcie jak najwięcej, bo świetnie Wam to wychodzi.

KRZYSZTOF BŁAŚ
Gratuluję wyobraźni muzycznej. Muzyka jest bardzo zróżnicowana, a przez to ciekawa. Macie jeszcze dużo czasu na szlifowanie swojego stylu, choć przyznam, że wiele nagrań przysyłanych przez starszych od Was kolegów reprezentuje niższy poziom artystyczny. Proponuję jednak popracować nad wokalem - może jakieś lekcje emisji głosu? W tej chwili zdradza on braki techniczne i chwilami po prostu psuje kompozycje. Poza tym właściwie nie mam uwag. Słychać tutaj jakiś konkretny kierunek, w którym podążacie.

KRZYSZTOF MASZOTA
Bardzo przyzwoita produkcja - brawo! Oczywiście można by dyskutować na temat, czy komuś się podoba werbel z takim "ogonem", czy gitary nie są zbyt "piaszczyste", czy stopa nie jest zbyt niska, zbyt osadzona w dole... Można się przyczepić również do tego, że nie przypilnowano kilku błędów technicznych, m.in. przesteru na ograniczniku w okolicach 3’30", gdzie akcentują same gitary. Całościowo jednak nagranie robi dobre wrażenie i to się najbardziej liczy.

Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie