Kup Magazyn Gitarzysta

AnimAte

The Law

Zespół AnimAte to będzińska grupa rockowa, która rozpoczęła działalność na początku 2005 roku. Ostateczny skład ustabilizował się dopiero w 2008 roku, kiedy do zespołu na stałe dołączył wokalista Andrzej Miśta. W międzyczasie zespół pracował nad materiałem, zagrał kilka koncertów i nagrał materiał promocyjny zatytułowany "A". Muzyka AnimAte to w skrócie połączenie współczesnego melodyjnego mocnego rocka z wieloma dodatkami, pomysłami i aranżacjami charakterystycznymi dla muzyki progresywnej.
Posłuchaj demonstracji
www.animate.pl

TOMASZ HAJDUK
Słaba realizacja nagrań powoduje, że twórczość AnimAte sprawia wrażenie... nieśmiałej. Tak jakby wszystko było zagrane zbyt ostrożnie i bez przekonania. Po bliższej analizie okazuje się jednak, że w tej muzyce jest dużo energii i dobrych pomysłów. Najciekawsze motywy można znaleźć po czwartej minucie utworu. Tylko po co czekać tak długo na najlepsze kąski? Tak właśnie często robią najlepsi wykonawcy z Waszego gatunku. Zasłużona pochwała wędruje do gitarzysty, który ujawnił w solówkach duszę melodyka.


KRZYSZTOF BŁAŚ
Podoba mi się melodyka nadesłanych utworów. Poszczególne części wpadają w ucho i brzmią wręcz radiowo. Niestety radiowy nie jest czas trwania całości. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że w zbyt długich wstępach zupełnie nic się nie dzieje, i można zacząć wątpić, czy w końcu usłyszymy wokal... Proponowałbym jeszcze raz przemyśleć formę. Ciekawe riffy gitarowe są czasami zepsute brakami wykonawczymi, szczególnie chwiejnym timingiem, a samo brzmienie gitary rytmicznej też wydaje się mało szczęśliwe. Generalnie jednak słychać pomysł na muzykę.


KRZYSZTOF MASZOTA
Nagranie to brzmi dość przeciętnie, również jak na produkcję typowo demonstracyjną prezentującą dokonania zespołu. W całości chyba najmniej korzystne wrażenie sprawia gitara rytmiczna. Utwór zdecydowanie zyskuje w momencie, gdy gitara rytmiczna ustępuje nieco pola instrumentom klawiszowym. Pochwała jednak należy się za dość dobre brzmienie perkusji i dobrze skomponowany z podkładem muzycznym wokal. Generalnie proporcje poszczególnych elementów w nagraniu są dobrze dobrane, zaś do wymiany kwalifikuje się zdecydowanie gitarka rytmiczna.

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie