Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Demosfera / Ponad Wszystko

Harpia

Ponad Wszystko

Grupa Harpia powstała na gruzach kapeli Miecz Wikinga. Skład pozostał ten sam, czyli Darek Łucyszyn (wokal, gitara), Robert Skaza (gitara), Maciej Łucyszyn (bas) i Marcin Łucyszyn (perkusja), zmieniła się natomiast muzyka zespołu. Słychać tu więcej wpływów nowo pojętego thrashu rodem zza oceanu. Nadal jednak muzykę Harpii cechuje duża melodyjność klasycznego mocnego grania.

Posłuchaj demonstracji
www.myspace.com/metalharpia
TOMASZ HAJDUK
Najbardziej porwał mnie utwór z tekstem w języku polskim. Dużo się w nim dzieje i nie można się nudzić nawet przez chwilę. Kapela gra bardzo sprawnie, chociaż przydałoby się więcej pracy nad precyzją gry zespołowej, tak aby ta maszyna działała jeszcze sprawniej niż teraz. Na pewno jest to możliwe. Poza tym pielęgnujcie swój talent melodyczny, bo w kompozycjach słychać dobre "szwedzkie" melodie. To nieczęsty przypadek i warto z tego zrobić atut zespołu. Po kilkukrotnym przesłuchaniu utworów Harpii stwierdzam, że zespół przekonał mnie swoją muzyką.


KRZYSZTOF BŁAŚ
W muzyce grupy Harpia niewątpliwie słychać mocne wzorce zespołów metalowych lat 80. i 90. z Metalliką na czele. Czasami wręcz mam wrażenie, że niektóre gitarowe riffy nawiązują do nich zbyt mocno. Pomijając ten fakt, w kompozycjach słychać dużo gitarowego, uczciwego grania. Ciekawe melodie, dobrze brzmiący wokalista. Uwagę zwracają też gitarowe, solowe popisy - o ile jednak dźwięki są ciekawe, o tyle brzmienie pozostawia wiele do życzenia. Podsumowując: utwory nadesłane przez zespół brzmią poprawnie, zgodnie ze swoją stylistyką, chociaż mało oryginalnie.


KRZYSZTOF MASZOTA
Właściwie wszystko się zgadza. Stopka ładnie punktuje, jak na ten gatunek przystało, a zarazem prócz wysokiego punktu posiada ładnie podkreślony dół, który jednak nie powoduje dudnienia w szybkich zagrywkach. Werbel też brzmi bardzo dobrze, nie jest wynaturzony. Gitary dają czadu, choć teorii na temat brzmienia gitar jest tyle, ile gustów.
Under Cover Motorhead

Okazuje się, że Lemmy potrafi zrobić dobrą imprezę nawet po śmierci.

Gramy dalej

9 /10
1994 Jamal

Mamy rok 1994. 5 kwietnia coś we mnie (i wielu z Was) umiera wraz z odejściem Kurta Cobaina.

Gramy dalej

5 /10
Out of the Voiceless Grave
Gatunek: Death metal
Korpus ocena 7
Respekt
Gatunek: Heavy metal
Wolves
Gatunek: Punk
Zobacz wszystkie