Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Demosfera / Deadly Sin

Flashback

Deadly Sin

Flashback to młody zespół z Poznania działający od 2007 roku. Grupa, której muzyka oscyluje wśród ciężkiego brzmienia, stara się poprzez liczne eksperymenty odnaleźć swoją ścieżkę muzyczną i wypracować unikatowy styl. Zespół występuje w składzie: Natalia Hoffmann (wokal), Bartosz Mielcarek (gitara solowa), Aleksander Zawodny (gitara rytmiczna i wokal), Marek Pawlak (bas), Łukasz Kowalski (perkusja) i Zuzanna Kaczmarek (klawisze).
Flashback
Posłuchaj demonstracji

TOMASZ HAJDUK
Poza tym, że nie mogłem się połapać, który głos jest prowadzący - żeński czy męski (z chrypką czy growl) - to nagrania Flashback przypadły mi do gustu. Powodem tego jest wyraźne zaangażowanie muzyków, które tu słychać. Muzycznie wychodzi Wam to bardzo fajnie zarówno od strony kompozycyjnej, jak i wykonawczej. Do dopracowania są wspomniane kwestie wokalne. Chyba pora odpowiedzieć sobie na pytanie, czy śpiewamy po polsku, czy po angielsku i co chcemy przekazać przyszłym fanom w tekstach. Jeśli uda Wam się zdefiniować odpowiedź i pokazać to w kolejnych utworach, to widzę przyszłość grupy Flashback w bardzo optymistycznych barwach.


KRZYSZTOF BŁAŚ
Większość problemów, jakie pojawiają się w nadesłanych kompozycjach, związana jest z rytmem. Wydaje się, że - szczególnie w wolniejszych momentach - perkusista nie trzyma time’u. Niezbyt imponująco brzmią gitary - zdecydowanie za słabo i zbyt "piaszcząco", co pozbawia utwory tzw. kopa. Utwór "Deadly Sin" jest dobrze przemyślany i stanowi zwartą formę, która może wpaść w ucho (nie licząc mało udanego i słabo brzmiącego wstępu). Jak napisali o sobie członkowie zespołu Flashback, wciąż eksperymentują i poszukują własnego stylu, a utwór "Deadly Sin" wydaje się chyba trafnym kierunkiem.


KRZYSZTOF MASZOTA
Ciekawy miks. Blisko, mocno i dosadnie - tak można by określić wrażenie, które odniosłem po przesłuchaniu tego nagrania. Jednak momentami daje się odczuć zbyt mocna kompresja sumy, aczkolwiek balansuje ona na pograniczu dopuszczalnego estetycznie zabiegu i raczej trzyma się po jego dobrej stronie (jasnej stronie mocy). Ładnie komponuje się z mocnym podkładem wokal, który dobrze przebija się pasmowo ponad ciężkimi gitarami.

Pick Your Poison Selwyn Birchwood

Selwyn Birchwood zdążył wydać własnym sumptem dwie płyty, nim zgłosili się do niego przedstawiciele Alligator Records z propozycją, by dołączył...Gramy dalej

7 /10
Under Stars Amy MacDonald

Jeśli już musimy znaleźć się "Under Stars", Amy MacDonald z pewnością będzie niezłym towarzystwem - piękna kobieta u boku zawsze podnosi jakość...Gramy dalej

3 /10
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Zobacz wszystkie