Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Demosfera / Devil By Your Shoulder

Dust & Steel

Devil By Your Shoulder

Dust & Steel to hardrockowa grupa z Żar. Ich muzyka, inspirowana twórczością Audioslave, Rage Against The Machine, Metalliki, Zakka Wylde’a czy grupy Pink Floyd - jest mieszanką dynamicznych riffów, potężnego brzmienia basu oraz groove’owych rytmów na bębnach. Efekt to muzyka niosąca ze sobą ogromną energię, która emanuje ze sceny na koncertach, gdzie zespół nawiązuje doskonały kontakt z publicznością i daje z siebie wszystko. Do sukcesów "żelaznego tria" można z pewnością zaliczyć I miejsce na festiwalu Rock & Motocykle 2007 oraz I miejsce na festiwalu Rock Nocą 2008.

Posłuchaj demonstracji
TOMASZ HAJDUK
Pozwolę sobie na odległość poklepać muzyków Dust & Steel po plecach za bardzo fajny, stylowy chórek w tym nagraniu. Grupa gra i śpiewa z polotem i pełnym zaangażowaniem. Mam jednak wrażenie, że gitary brzmią mało wyraziście. Brakuje charakteru w ciemnym, z założenia tępym i brudnym, stonerowym brzmieniu. Warto popracować nad tym elementem przy następnych nagraniach. Poza tym utwór kręci i buja. Podoba mi się. Brawo!


KRZYSZTOF BŁAŚ
Pomimo że skrajnie nie podoba mi się jakość nagrania, trzeba przyznać, że zespół posiada swoje własne brzmienie. W tej muzyce jest po prostu coś oryginalnego. Swoją drogą byłoby jeszcze lepiej, gdyby nadesłany utwór trwał krócej o jakieś 1,5 minuty. Zdecydowanie za mało się w nim dzieje pod względem muzycznym i po połowie zaczynamy się niecierpliwić. Lepsza obróbka techniczna nadesłanej kompozycji wniosłaby wiele do całokształtu, jeszcze bardziej podkreślając klimat Dust & Steel. Warto też popracować nad drobnymi wpadkami wykonawczymi, które zdradzają półamatorski charakter nagrań.


KRZYSZTOF MASZOTA
Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie przestery, które można by nazwać pompowaniem czy też lekkim przesileniem sumy nagrania z powodu nadmiernej ekspozycji stopki w miksie. Stopka sama w sobie brzmi bardzo ładnie, jednak obniżenie jej poziomu głośności o około 3-4dB nie wpłynęłoby znacząco na całość proporcji, skutkiem zaś byłoby uzyskanie czystego nagrania, pozbawionego artefaktów wywołanych działaniem kompresji na sumie. Ponadto podczas akcentowania około 4 minuty utworu słyszymy spore zniekształcenia wynikające z przesilenia ogranicznika na sumie. Poza tym nagranie może się podobać pod względem brzmieniowym.
Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie