Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Demosfera / Devil By Your Shoulder

Dust & Steel

Devil By Your Shoulder

Dust & Steel to hardrockowa grupa z Żar. Ich muzyka, inspirowana twórczością Audioslave, Rage Against The Machine, Metalliki, Zakka Wylde’a czy grupy Pink Floyd - jest mieszanką dynamicznych riffów, potężnego brzmienia basu oraz groove’owych rytmów na bębnach. Efekt to muzyka niosąca ze sobą ogromną energię, która emanuje ze sceny na koncertach, gdzie zespół nawiązuje doskonały kontakt z publicznością i daje z siebie wszystko. Do sukcesów "żelaznego tria" można z pewnością zaliczyć I miejsce na festiwalu Rock & Motocykle 2007 oraz I miejsce na festiwalu Rock Nocą 2008.

Posłuchaj demonstracji
TOMASZ HAJDUK
Pozwolę sobie na odległość poklepać muzyków Dust & Steel po plecach za bardzo fajny, stylowy chórek w tym nagraniu. Grupa gra i śpiewa z polotem i pełnym zaangażowaniem. Mam jednak wrażenie, że gitary brzmią mało wyraziście. Brakuje charakteru w ciemnym, z założenia tępym i brudnym, stonerowym brzmieniu. Warto popracować nad tym elementem przy następnych nagraniach. Poza tym utwór kręci i buja. Podoba mi się. Brawo!


KRZYSZTOF BŁAŚ
Pomimo że skrajnie nie podoba mi się jakość nagrania, trzeba przyznać, że zespół posiada swoje własne brzmienie. W tej muzyce jest po prostu coś oryginalnego. Swoją drogą byłoby jeszcze lepiej, gdyby nadesłany utwór trwał krócej o jakieś 1,5 minuty. Zdecydowanie za mało się w nim dzieje pod względem muzycznym i po połowie zaczynamy się niecierpliwić. Lepsza obróbka techniczna nadesłanej kompozycji wniosłaby wiele do całokształtu, jeszcze bardziej podkreślając klimat Dust & Steel. Warto też popracować nad drobnymi wpadkami wykonawczymi, które zdradzają półamatorski charakter nagrań.


KRZYSZTOF MASZOTA
Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie przestery, które można by nazwać pompowaniem czy też lekkim przesileniem sumy nagrania z powodu nadmiernej ekspozycji stopki w miksie. Stopka sama w sobie brzmi bardzo ładnie, jednak obniżenie jej poziomu głośności o około 3-4dB nie wpłynęłoby znacząco na całość proporcji, skutkiem zaś byłoby uzyskanie czystego nagrania, pozbawionego artefaktów wywołanych działaniem kompresji na sumie. Ponadto podczas akcentowania około 4 minuty utworu słyszymy spore zniekształcenia wynikające z przesilenia ogranicznika na sumie. Poza tym nagranie może się podobać pod względem brzmieniowym.
Zaklęty krąg Cugowscy

Krzysztof Cugowski jest na polskiej rockowej scenie od zawsze, zaś jego dwaj synowie Piotr i Wojciech od prawie zawsze, ale po raz pierwszy wspólnie...Gramy dalej

8 /10
Atoma Dark Tranquillity

Giganci szwedzkiej sceny melodyjnego death metalu od blisko piętnastu lat nie splamili się słabym wydawnictwem.

Gramy dalej

9 /10
CETI ocena 9
Snakes of Eden
Gatunek: Heavy metal
Green Day ocena 8
Revolution Radio
Gatunek: Pop punk
Hunter ocena 3
NieWolnOść
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie