Kup Magazyn Gitarzysta

Alkoholika

Slavery

Zespół Alkoholika pochodzi z Goleniowa koło Szczecina. Kapela powstała wiele lat temu, a obecnie - po kilkuletniej przerwie - muzycy zebrali się na nowo i od dwóch lat grają w składzie: Piroman (gitara, wokal) Skuter (gitara), Góral (bębny) i Julek (bas). W listopadzie nagrali demo, na którym znalazły się cztery utwory, w tym również "Slavery".
Alkoholika
Posłuchaj demonstracji
www.alkoholika.pl

TOMASZ HAJDUK
O mały włos przegapiłbym gitarowy pojedynek na końcu tego utworu. Już miałem wyłączyć po czterech minutach nerwowego szurania po strunach i straszenia mnie klekotem stopy przez ekipę Alkoholiki, aż tu przypadkiem okazało się, że panowie mają coś więcej do przekazania i nie tylko naśladują techniczne odgłosy, ale także grają muzykę. Zakończenie kawałka wyszło więc bardzo fajnie. Właśnie w tym końcowym fragmencie słychać, że cieszycie się wspólnym graniem. Więcej takich dźwięków! Wychodzi Wam to naprawdę nieźle.


KRZYSZTOF BŁAŚ
Muszę stwierdzić, że nadesłane nagranie mnie nie porwało. Wszystko zgodne z wymaganiami gatunku, lecz oprócz tej poprawności nie ma nic, co wyróżniałoby Alkoholikę na tle podobnych zespołów. Dobry warsztat gitarzystów skutecznie wspomaga solowe popisy, które nie wydają się być jedynie przerywnikiem w aranżu, lecz integralną jego częścią. Myślę, że zespół podąża zbyt pewnym i dobrze wydeptanym szlakiem, na którym niestety nic nas już nie jest w stanie zaskoczyć... Z pewnością na plus zasługuje duża doza melodyjnego grania.
KRZYSZTOF BŁAŚ


KRZYSZTOF MASZOTA
Nie można tej produkcji odmówić klasycznego charakteru w odniesieniu do tego typu gatunku. Jednak pod względem brzmieniowym nie jest to pierwsza liga, choć jest poprawnie. W prezentowanym nagraniu brakuje nieco basu, który rozlany w tle mógłby raczej wyraziściej "szyć" na bliższym planie, gdyż w świetle tego, że stopka jest bardzo wysoka, prawie nic nie wypełnia dołu pasma.

Windows Jon Lord

Reedycji dzieł Jona Lorda ciąg dalszy.

Gramy dalej

5 /10
Encrypted Maigra

Osiem lat milczenia to wystarczająco dużo czasu, aby zapomnieć nawet o najlepszych.

Gramy dalej

7 /10
Wybacz
Gatunek: Rock
Thunder ocena 7
Rip It Up
Gatunek: Hard rock
Body Count ocena 8
Bloodlust
Gatunek: Thrash metal
Zobacz wszystkie