Kup Magazyn Gitarzysta

Alkoholika

Slavery

Zespół Alkoholika pochodzi z Goleniowa koło Szczecina. Kapela powstała wiele lat temu, a obecnie - po kilkuletniej przerwie - muzycy zebrali się na nowo i od dwóch lat grają w składzie: Piroman (gitara, wokal) Skuter (gitara), Góral (bębny) i Julek (bas). W listopadzie nagrali demo, na którym znalazły się cztery utwory, w tym również "Slavery".
Alkoholika
Posłuchaj demonstracji
www.alkoholika.pl

TOMASZ HAJDUK
O mały włos przegapiłbym gitarowy pojedynek na końcu tego utworu. Już miałem wyłączyć po czterech minutach nerwowego szurania po strunach i straszenia mnie klekotem stopy przez ekipę Alkoholiki, aż tu przypadkiem okazało się, że panowie mają coś więcej do przekazania i nie tylko naśladują techniczne odgłosy, ale także grają muzykę. Zakończenie kawałka wyszło więc bardzo fajnie. Właśnie w tym końcowym fragmencie słychać, że cieszycie się wspólnym graniem. Więcej takich dźwięków! Wychodzi Wam to naprawdę nieźle.


KRZYSZTOF BŁAŚ
Muszę stwierdzić, że nadesłane nagranie mnie nie porwało. Wszystko zgodne z wymaganiami gatunku, lecz oprócz tej poprawności nie ma nic, co wyróżniałoby Alkoholikę na tle podobnych zespołów. Dobry warsztat gitarzystów skutecznie wspomaga solowe popisy, które nie wydają się być jedynie przerywnikiem w aranżu, lecz integralną jego częścią. Myślę, że zespół podąża zbyt pewnym i dobrze wydeptanym szlakiem, na którym niestety nic nas już nie jest w stanie zaskoczyć... Z pewnością na plus zasługuje duża doza melodyjnego grania.
KRZYSZTOF BŁAŚ


KRZYSZTOF MASZOTA
Nie można tej produkcji odmówić klasycznego charakteru w odniesieniu do tego typu gatunku. Jednak pod względem brzmieniowym nie jest to pierwsza liga, choć jest poprawnie. W prezentowanym nagraniu brakuje nieco basu, który rozlany w tle mógłby raczej wyraziściej "szyć" na bliższym planie, gdyż w świetle tego, że stopka jest bardzo wysoka, prawie nic nie wypełnia dołu pasma.

After Laughter Paramore

Muzycy, którzy niejednokrotnie byli bliscy rozwiązania współpracy, jednak postanowili ją kontynuować. Czy nie byłoby lepiej, gdyby ich drogi...Gramy dalej

5 /10
Groovin' In Greaseland Rick Estrin & The Nightcats

Niecałą godzinę przesiąkniętych optymizmem i humorem, zatopionych w beztroskiej zabawie bluesów zaserwował Rick Estrin.

Gramy dalej

7 /10
Colossus
Gatunek: Rock
Wall of Sound
Gatunek: Metal
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
Zobacz wszystkie