Kup Magazyn Gitarzysta

Face 2 Face

Nadzieja

Zespół Face 2 Face powstał w roku 2005 i w tymże samym roku zdążył już zawiesić swoją działalność. Obecnie każdy z jego członków gra w innych projektach i w innym zespole. Skład grupy: Marta (wokal), Patryk (instrumenty klawiszowe), Mariusz (gitara), Witek (gitara), Zbyszek (bas) oraz Marek (perkusja).

Face 2 Face
Posłuchaj demonstracji

TOMASZ HAJDUK
Wszystko poprawne aż do bólu. Ale był w tym składzie potencjał i jakiś pomysł (był, bo grupa już nie istnieje, czyż nie tak?). Szkoda, że w środku kawałka "Nadzieja" solówka gitarowa urywa się w momencie, gdy aż prosi się o jej rozwinięcie i ładny finał. Poza tym są to kawałki sympatyczne i można sobie ich posłuchać do obiadu - pod warunkiem zrobienia porządku z dolnym pasmem w nagraniach.


KRZYSZTOF BŁAŚ
Słaba jakość rejestracji kładzie obydwa nadesłane utwory już na samym wstępie. Przesadzona kompresja, brak logicznego rozłożenia instrumentów w panoramie, niewłaściwe poziomy. Szkoda, bo słychać, że nie wydobyto potencjału drzemiącego w tej muzyce. Sprawę ratuje nieco wokalistka ze swoim przyjemnym, czystym głosem. Mimo to, po przesłuchaniu przysłanych kompozycji, niewiele zostaje w pamięci. Ewidentny brak chwytliwego tzw. szlagworta - czyli charakterystycznego zwrotu w tekście, który wpada w ucho i chodzi przez resztę dnia za słuchaczem.


KRZYSZTOF MASZOTA
Nagranie jest dość ciche, nieco przebasowione oraz zniekształcone, jednak poza tymi bądź co bądź istotnymi elementami całość prezentuje się dość przyzwoicie. Łatwo można te wady wyeliminować poprawką masteringu i kosmetyką miksu. Warto też zwrócić uwagę na proporcje: bardzo ciche solo gitary, dominujący głos, rezonujący w dole bas... Takich detali, które można by nazwać szkolnymi błędami, znajdziemy tu więcej. W dużym stopniu uwagę od nich odwraca jednak ciekawy głos wokalistki.

Ave Venom Inc.

Venom w nazwie, ale nie zawsze w muzyce. Czy to coś złego? A jakże!

Gramy dalej

8 /10
To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Kadavar ocena 8
Rough Times
Gatunek: Rock
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Zobacz wszystkie