Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Debiut Storm Corrosion już w sklepach

Debiut Storm Corrosion już w sklepach

Wczoraj miał swoją premierę debiutancki album Storm Corrosion, projektu Mikaela Akerfeldta i Stevena Wilsona.

Przymiarki trwały niemal dekadę, ale w końcu dwóch wybitnych artystów, dwie niesamowite osobowości artystyczne - Mikael Akerfeldt z Opeth oraz Steven Wilson z Porcupine Tree - stworzyły wspólny album. Pod szyldem Storm Corrosion.

Świetni muzycy, serdeczni przyjaciele, artyści o niesamowitej erudycji. To musiało dać znakomity efekt, i dało! Prace przebiegały wyjątkowo. Mikael i Steven nie narzucali sobie niczego, nie ustalali, w jakim kierunku mają pójść. W rezultacie powstał album, który nie przypomina macierzystych zespołów Szweda i Anglika. "Nigdy wcześniej nie słyszeliśmy czegoś takiego. Znaleźliśmy swoją niszę" - zapewnia Akerfeldt."To było wyjątkowe doświadczenie, inne i intrygujące. Poszliśmy, jak się okazało, w zupełnie inną stronę i nie stworzyliśmy swego rodzaju progmetalowej supergrupy, od której odbiorcy oczekiwaliby jakiejś konkretnej muzyki. Mieliśmy okazję poeksperymentować. Pozwoliliśmy sobie na wiele w jak najlepszym tego znaczeniu" - dodaje Steven Wilson.

Panowie pracowali w Anglii, w należącym do Stevena No Man's Land Studio w Hertfordshire. Stworzono i nagrano sześć kompozycji, które odzwierciedlają muzyczne inspiracje i poszukiwania Mikaela i Stevena. "Storm Corrosion" to odbicie totalnej wolności twórczej. Sytuacji, w której możliwe jest wszystko, w której pomysły się krzyżują, tworząc nową jakość. Już promujący całość numer "Drag Ropes" ilustruje doskonale to podejście. Podobnież zamykający całość "Ljudet Innan". "Obaj zawsze fascynowaliśmy się ideą czegoś pięknego i niszczącego jednocześnie, egzystującego tuż obok siebie. Nie chcę być pretensjonalny, ale coś takiego właśnie wychodzi ze Storm Corrosion" - tłumaczy Steven Wilson. "Jest tu sporo pięknej, ale i wymagającej muzyki" - dodaje Mikael. "Trzeba usiąść i słuchać jej w skupieniu. Jeśli się na to zdecydujecie, ta muzyka będzie wspaniałą ilustracją waszego życia". Jak mówią artyści, ich muzyka jest również bardzo filmowa, impresjonistyczna, pochłaniająca, ambientowa, epicka, zaskakująca. Usiądźcie i posłuchajcie w skupieniu, jak sugeruje Szwed. Na pewno nie pożałujecie!

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


Tracklista "Storm Corrosion" CD:

1. Drag Ropes
2. Storm Corrosion
3. Hag
4. Happy
5. Lock Howl
6. Ljudet Innan

Wersje:
1 CD
1 CD/BR  Wersja zpłytą Blu-Ray zawierającą utwory w 5.1 mix, a także instrumentalne i demo.
BR:1 Drag Ropes (5.1 Mix), 2 Storm Corrosion (5.1 Mix), 3 Hag (5.1 Mix), 4 Happy (5.1 Mix), 5 Lock Howl (5.1 Mix), 6 Ljudet Innan (5.1 Mix), 7 Drag Ropes (Instrumental), 8 Storm Corrosion (Instrumental), 9 Hag (Instrumental), 10 Happy (Instrumental), 11 Lock Howl, 12 Ljudet Innan (Instrumental), 13 Drag Ropes (demo), 14 Hag (demo).
2 LP

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

 

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31