Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Blues nad Bobrem

Blues nad Bobrem

W tym roku podobnie jak w ubiegłym Stowarzyszenia Blues nad Bobrem będzie organizatorem XVIII już festiwalu Blues nad Bobrem. Impreza odbędzie się w dniach 07 – 15 sierpnia w Bolesławcu.

W programie między innymi:

Warsztaty Muzyczne im. Wojtka Seweryna, Msza Św. w oprawie bluesowej oraz Przegląd Zespołów Bluesowych imienia Tadeusza Nalepy.
Tegoroczne warsztaty odbywać się będą w dniach 7 – 15 sierpnia, oczywiście w Bolesławcu. Wykładowcami będzie czołówka polskich muzyków związanych z bluesem i jazzem.

W tym roku zaproszenie otrzymali:
Krystyna Prońko, Aleksandra Sozańska-Kut, Maciej Balcar, Kasia Maliszewska, Krzysztof "Puma" Piasecki, Lesze Cichoński, Roman Puchowski, Jacek Jaguś, Bohdan Lizoń, Bartek Łęczycki, Roman Badeński, Zbigniew Lewandowski, Tomasz Grabowy, Paweł Serafiński oraz Paweł Więsik.

{IMG:bnb_15072008.jpg}
(Warsztaty 2007. Zdjęcie, wykonane przez K. M. pochodzi ze strony organizatora)

Warsztaty w Bolesławcu to impreza mogąca się pochwalić długą i bogatą historią. Przez lata przewinęło się przez nasz festiwali ponad tysiąc młodych pasjonatów muzyki, z których wielu odnalazło swoje miejsce na polskiej scenie.

Kontakt w sprawie warsztatów:
Łukasz Molak: tel 505 963 860, e-mail biuro@bluesnadbobrem.eu

Równie długą historię ma Przegląd Zespołów Bluesowych, który od ubiegłego roku nosi imie Tadeusza Nalepy. Prezentujące się na nim zespoły wykonują trzy utwory w tym obowiązkowo jeden z repertuaru Patrona. Tegoroczny Przegląd odbędzie się w czwartek 14 sierpnia w sali kina Forum oczywiście w Bolesławcu. Główną nagrodę ufundował Prezydent Miasta Bolesławiec. Ponadto jury wybiera najlepszych instrumentalistów, którzy otrzymują nagrody w wysokości 500 zł oraz akcesoria muzyczne (struny, paski, naciągi itp.)

Z ostatniej chwili:

14 sierpnia o godzinie 13.00 w auli Szkoły Muzycznej w Bolesławcu workshop poprowadzi światowej sławy perkusista Virgil Donati. Grał m. in. w grupie Steviego Vaia. Uczestnictwo w zajęciach dla warsztatowiczów bezpłatny.

(T. J.)


Więcej o wydarzeniach muzycznych dowiesz się TUTAJ


Więcej o festiwalu: {LINK:www.bluesnadbobrem.eu}
Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30