Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Życzenia urodzinowe

Życzenia urodzinowe

W dniu dzisiejszym urodziny obchodzą: Jason Becker, Jimmy Bruno oraz
Al diMeola. Najlepsze życzenia składa Redakcja magazynu Gitarzysta i czytelnicy!
"W dniu dzisiejszym urodziny obchodzą:
Jason Becker, Jimmy Bruno oraz Al diMeola.
Najlepsze życzenia składa Redakcja magazynu Gitarzysta i czytelnicy!"

Happy Birthday!

Best regards from Poland!

Jason Becker, urodzony 22 lipca 1969 roku, to amerykański gitarzysta, wirtuoz i kompozytor. Znany z występów z Marty Friedmanem w zespole Cacophony oraz współpracy z Davidem Lee Rothem, u którego zastąpił Steve'a Vaia. Jego słynne, debiutanckie "Perpetual Burn", nagrane w wieku 19 lat, do dziś pozostaje jedną z najlepszych gitarowych płyt instrumentalnych, jakie kiedykolwiek nagrano.

Na początku lat 90., Becker zachorował na nieuleczalną chorobę – stwardnienie zanikowe boczne, co uniemożliwiło mu kontynuowanie kariery. Obecnie muzyk kontaktuje się ze światem wyłącznie za pomocą specjalnie opracowanego języka wykorzystującego ruchy oczu. W podobny sposób, za pomocą komputera, nadal tworzy własną muzykę.

Więcej informacji: {LINK:www.jasonbecker.com} oraz {LINK:www.myspace.com/jasonelibecker}


Jimmy Bruno, urodzony 22 lipca 1953 roku, to znany, amerykański gitarzysta jazzowy. Swą przygodę z gitarą zaczął w wieku 7 lat. Wzorował się głównie na najlepszych gitarzystach bopu, takich jak Joe Pass, Kenny Burrell, Barney Kessel i Jimmy Raney, ale podziwiał także bardziej tradycyjny styl Eddie Langa, Charlie Christiana czy Django Reinharta.

Profesjonalną karierę rozpocząl w wieku lat 19, w zespole Buddy Richa. Od tego czasu współpracował z wieloma wielkimi nazwiskami branży muzycznej. Jest jedynym gitarzystą, jaki kiedykolwiek prowadził zespół Franka Sinatry. Nagrał dziewięć solowych albumów. Prowadzi internetową szkołę - "Jimmy Bruno Guitar Institute" - do której zapisywać się moga studenci z całego świata.

Więcej informacji: {LINK:www.jimmybruno.com} oraz
{LINK:www.jimmybrunoguitarinstitute.com}


Al Di Meola, urodzony 22 lipca 1954, to amerykański gitarzysta jazzowy, uważany za jednego z największych wirtuozów tego instrumentu. Jego kariera nabrała rozpędu kiedy dołączył do Berklee College of Music w Bostonie. W roku 1974 grał już w zespole, którego liderem był... Chick Corea.

Pierwszy z 24 autorskich albumów Al nagrał w 1976 roku. W 1980 bral udział w koncercie, który wstrząsnął światem - Friday Night in San Francisco - gdzie oprócz Meoli występowali dwaj inni, słynni muzycy: John McLaughlin i Paco de Lucia. Jego charakterystyczny styl, w którym pierwsze skrzypce gra rytm i gitarowa wirtuozeria, jest wynikiem połączenia elementów jazzu i muzyki latynoskiej.

Więcej informacji: {LINK:www.aldimeola.com}

(K. I.)


Zobacz więcej - nieoficjalny teledysk / pokaz slajdów z życia Jasona. W tle utwór "Altitudes" z płyty "Perpetual Burn":


Zobacz więcej - Jimmy Bruno LIVE:


Zobacz więcej - Al diMeola LIVE:

Under The Same Sky Neuronia

Warszawska Neuronia ma w metalowym środowisku dość mocne papiery. Często mówi się o niebanalnym podejściu, nieustannych poszukiwaniach i stylistycznych...Gramy dalej

7 /10
Suicide Silence Suicide Silence

Na początek od razu zaznaczę, że nie podoba mi się, ani obecność Eddiego Hermidy w Suicide Silence, ani renesans nu-metalu, ani tym bardziej nagranie...Gramy dalej

5 /10
Jon Lord ocena 5
Gemini Suite
Gatunek: Progressive rock
Power Trip ocena 7
Nightmare Logic
Gatunek: Thrash metal
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31