Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Życzenia urodzinowe

Życzenia urodzinowe

W dniu dzisiejszym urodziny obchodzą: Jason Becker, Jimmy Bruno oraz
Al diMeola. Najlepsze życzenia składa Redakcja magazynu Gitarzysta i czytelnicy!
"W dniu dzisiejszym urodziny obchodzą:
Jason Becker, Jimmy Bruno oraz Al diMeola.
Najlepsze życzenia składa Redakcja magazynu Gitarzysta i czytelnicy!"

Happy Birthday!

Best regards from Poland!

Jason Becker, urodzony 22 lipca 1969 roku, to amerykański gitarzysta, wirtuoz i kompozytor. Znany z występów z Marty Friedmanem w zespole Cacophony oraz współpracy z Davidem Lee Rothem, u którego zastąpił Steve'a Vaia. Jego słynne, debiutanckie "Perpetual Burn", nagrane w wieku 19 lat, do dziś pozostaje jedną z najlepszych gitarowych płyt instrumentalnych, jakie kiedykolwiek nagrano.

Na początku lat 90., Becker zachorował na nieuleczalną chorobę – stwardnienie zanikowe boczne, co uniemożliwiło mu kontynuowanie kariery. Obecnie muzyk kontaktuje się ze światem wyłącznie za pomocą specjalnie opracowanego języka wykorzystującego ruchy oczu. W podobny sposób, za pomocą komputera, nadal tworzy własną muzykę.

Więcej informacji: {LINK:www.jasonbecker.com} oraz {LINK:www.myspace.com/jasonelibecker}


Jimmy Bruno, urodzony 22 lipca 1953 roku, to znany, amerykański gitarzysta jazzowy. Swą przygodę z gitarą zaczął w wieku 7 lat. Wzorował się głównie na najlepszych gitarzystach bopu, takich jak Joe Pass, Kenny Burrell, Barney Kessel i Jimmy Raney, ale podziwiał także bardziej tradycyjny styl Eddie Langa, Charlie Christiana czy Django Reinharta.

Profesjonalną karierę rozpocząl w wieku lat 19, w zespole Buddy Richa. Od tego czasu współpracował z wieloma wielkimi nazwiskami branży muzycznej. Jest jedynym gitarzystą, jaki kiedykolwiek prowadził zespół Franka Sinatry. Nagrał dziewięć solowych albumów. Prowadzi internetową szkołę - "Jimmy Bruno Guitar Institute" - do której zapisywać się moga studenci z całego świata.

Więcej informacji: {LINK:www.jimmybruno.com} oraz
{LINK:www.jimmybrunoguitarinstitute.com}


Al Di Meola, urodzony 22 lipca 1954, to amerykański gitarzysta jazzowy, uważany za jednego z największych wirtuozów tego instrumentu. Jego kariera nabrała rozpędu kiedy dołączył do Berklee College of Music w Bostonie. W roku 1974 grał już w zespole, którego liderem był... Chick Corea.

Pierwszy z 24 autorskich albumów Al nagrał w 1976 roku. W 1980 bral udział w koncercie, który wstrząsnął światem - Friday Night in San Francisco - gdzie oprócz Meoli występowali dwaj inni, słynni muzycy: John McLaughlin i Paco de Lucia. Jego charakterystyczny styl, w którym pierwsze skrzypce gra rytm i gitarowa wirtuozeria, jest wynikiem połączenia elementów jazzu i muzyki latynoskiej.

Więcej informacji: {LINK:www.aldimeola.com}

(K. I.)


Zobacz więcej - nieoficjalny teledysk / pokaz slajdów z życia Jasona. W tle utwór "Altitudes" z płyty "Perpetual Burn":


Zobacz więcej - Jimmy Bruno LIVE:


Zobacz więcej - Al diMeola LIVE:

Feeding the Beast EZoo

U podstaw EZoo znalazła się myśl, by grać niczym nieskrępowany, klasyczny, porządnie rozpędzony hard rock. Zupełnie jak za najlepszych czasów...Gramy dalej

7 /10
Zmartwychwstaniemy Dr Misio

Uwaga, emocjonalne kaleki! Dr Misio ponownie otworzył swój gabinet i przyjmuje nawet nieubezpieczonych. Masz pęknięte serduszko lub połamałeś...Gramy dalej

7 /10
25 lat. Koncert w Trójce
Gatunek: Jazz
Kreator ocena 8
Gods Of Violence
Gatunek: Thrash metal
Status Quo ocena 6
The Last Night of The Electrics
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31