Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Życzenia urodzinowe

Życzenia urodzinowe

W dniu dzisiejszym urodziny obchodzą: Jason Becker, Jimmy Bruno oraz
Al diMeola. Najlepsze życzenia składa Redakcja magazynu Gitarzysta i czytelnicy!
"W dniu dzisiejszym urodziny obchodzą:
Jason Becker, Jimmy Bruno oraz Al diMeola.
Najlepsze życzenia składa Redakcja magazynu Gitarzysta i czytelnicy!"

Happy Birthday!

Best regards from Poland!

Jason Becker, urodzony 22 lipca 1969 roku, to amerykański gitarzysta, wirtuoz i kompozytor. Znany z występów z Marty Friedmanem w zespole Cacophony oraz współpracy z Davidem Lee Rothem, u którego zastąpił Steve'a Vaia. Jego słynne, debiutanckie "Perpetual Burn", nagrane w wieku 19 lat, do dziś pozostaje jedną z najlepszych gitarowych płyt instrumentalnych, jakie kiedykolwiek nagrano.

Na początku lat 90., Becker zachorował na nieuleczalną chorobę – stwardnienie zanikowe boczne, co uniemożliwiło mu kontynuowanie kariery. Obecnie muzyk kontaktuje się ze światem wyłącznie za pomocą specjalnie opracowanego języka wykorzystującego ruchy oczu. W podobny sposób, za pomocą komputera, nadal tworzy własną muzykę.

Więcej informacji: {LINK:www.jasonbecker.com} oraz {LINK:www.myspace.com/jasonelibecker}


Jimmy Bruno, urodzony 22 lipca 1953 roku, to znany, amerykański gitarzysta jazzowy. Swą przygodę z gitarą zaczął w wieku 7 lat. Wzorował się głównie na najlepszych gitarzystach bopu, takich jak Joe Pass, Kenny Burrell, Barney Kessel i Jimmy Raney, ale podziwiał także bardziej tradycyjny styl Eddie Langa, Charlie Christiana czy Django Reinharta.

Profesjonalną karierę rozpocząl w wieku lat 19, w zespole Buddy Richa. Od tego czasu współpracował z wieloma wielkimi nazwiskami branży muzycznej. Jest jedynym gitarzystą, jaki kiedykolwiek prowadził zespół Franka Sinatry. Nagrał dziewięć solowych albumów. Prowadzi internetową szkołę - "Jimmy Bruno Guitar Institute" - do której zapisywać się moga studenci z całego świata.

Więcej informacji: {LINK:www.jimmybruno.com} oraz
{LINK:www.jimmybrunoguitarinstitute.com}


Al Di Meola, urodzony 22 lipca 1954, to amerykański gitarzysta jazzowy, uważany za jednego z największych wirtuozów tego instrumentu. Jego kariera nabrała rozpędu kiedy dołączył do Berklee College of Music w Bostonie. W roku 1974 grał już w zespole, którego liderem był... Chick Corea.

Pierwszy z 24 autorskich albumów Al nagrał w 1976 roku. W 1980 bral udział w koncercie, który wstrząsnął światem - Friday Night in San Francisco - gdzie oprócz Meoli występowali dwaj inni, słynni muzycy: John McLaughlin i Paco de Lucia. Jego charakterystyczny styl, w którym pierwsze skrzypce gra rytm i gitarowa wirtuozeria, jest wynikiem połączenia elementów jazzu i muzyki latynoskiej.

Więcej informacji: {LINK:www.aldimeola.com}

(K. I.)


Zobacz więcej - nieoficjalny teledysk / pokaz slajdów z życia Jasona. W tle utwór "Altitudes" z płyty "Perpetual Burn":


Zobacz więcej - Jimmy Bruno LIVE:


Zobacz więcej - Al diMeola LIVE:

Under Cover Motorhead

Okazuje się, że Lemmy potrafi zrobić dobrą imprezę nawet po śmierci.

Gramy dalej

9 /10
1994 Jamal

Mamy rok 1994. 5 kwietnia coś we mnie (i wielu z Was) umiera wraz z odejściem Kurta Cobaina.

Gramy dalej

5 /10
Out of the Voiceless Grave
Gatunek: Death metal
Korpus ocena 7
Respekt
Gatunek: Heavy metal
Wolves
Gatunek: Punk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30