Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Przeworsk Blues Festiwal 2012

Przeworsk Blues Festiwal 2012

6-7 lipca 2012 r. na terenie stylowego skansenu "Pastewnik" w Przeworsku (woj. podkarpackie) rozpocznie się dwudniowa celebracja Bluesa pod szyldem Przeworsk Blues Fest.

Będzie to dziesiąta odsłona festiwalu, który na polskiej mapie koncertowej stał się jedną z najsympatyczniejszych imprez plenerowych. Siłą sprawczą i koordynatorem całego przedsięwzięcia jest lider zespołu Outsider Blues - Jacek Szpytma, wspomagany przez grono pasjonatów, instytucje państwowe i lokalnych sponsorów.

Ważnym prologiem do sobotniej ramówki stanie się koncert piątkowy (6.07.2012 - godz. 19:00), który odbędzie się na małej scenie, usytuowanej na terenie skansenu. Zgodnie z ustanowioną tradycją pierwsze dźwięki zagra formacja Outsider Blues, pełniąca tu istotną rolę gospodarza i luminarza. Kolorytu piątkowej rozgrzewce na pewno przysporzy fakt pojawienia się króla Rock’N’Rolla - ELVIS’a, który podobno mieszka teraz w stanie podkarpackim. Piątkowy wieczór zakończy Jam Session z udziałem zaproszonych gości oraz pamiątkowe zdjęcie z Elvisem i jego Pink Cadillackiem.

Drugi dzień festiwalowy tj. sobota, 7 lipca rozpocznie się o godz. 17:00. Na głównej scenie wystąpią tacy artyści jak: Kłusem z Bluesem, Outsider Blues, Wes Gałczyński, Teksasy, Why Ducky? oraz The Mandry z Ukrainy. Gwiazdą wieczoru będzie szwajcarski wirtuoz gitary slide Joe Colombo, który w Przeworsku będzie promował swój najnowszy album zrealizowany w energetycznej konwencji Power Trio. Gitarzyście towarzyszyć będzie znakomita sekcja rytmiczna w składzie Rocco Lombardi (perkusja) i Gian-Andrea Costa (bas). Nim jednak Trio niepodzielnie zawładnie estradą to znaczącym gestem wobec wartości muzyki bluesowej i jej zwolenników będzie pojawienie się Burmistrz Miasta Przeworska p. Marii Dubrawskiej-Lichtarskiej, która osobiście dokona oficjalnego otwarcia festiwalu.

Wstęp na cały festiwal jest WOLNY - zapraszamy do Przeworska.

tekst: Victor Czura (Polskie Radio Rzeszów)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.http://www.przeworsk-blues.eu/
http://www.pastewnik.pl/

Album of the Year Faith No More

Fatalne przyjęcie przez krytyków, komercyjna klęska i wreszcie rozpad zespołu na kilkanaście lat - żadnej innej płycie Faith No More reedycja...Gramy dalej

8 /10
The Regal Tribe Usurpress

Transfer szwedzkiego Usurpress z czeskiej Doomentia Records do polskiej Agonii nie przyniósł większych zmian w stylistyce zespołu.

Gramy dalej

7 /10
Coma ocena 6
2005 YU55
Gatunek: Alternative rock
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31