Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Życzenia urodzinowe

Życzenia urodzinowe

W dniu dzisiejszym urodziny obchodzi Carlos Santana. Najlepsze życzenia składa Redakcja magazynu Gitarzysta i czytelnicy!
"W dniu dzisiejszym urodziny obchodzi Carlos Santana.
Najlepsze życzenia składa Redakcja magazynu Gitarzysta i czytelnicy!"

Carlos Santana urodził się 20 lipca 1947 roku w Autlán de Navarro, w Meksyku. Jest jednym z najwybitniejszych gitarzystów. Najbardziej znany jako długoletni lider i jedyny stały członek latynosko rockowej grupy Santana.

Jego ojciec był zawodowym skrzypkiem, więc Carlos jako dziecko grał na skrzypcach. Gdy jednak pierwszy raz usłyszał bluesa i rock and rolla zamienił instrument na gitarę.

Na początku lat sześćdziesiątych jego rodzina wyemigrowała do Kalifornii gdzie Carlos włączył się w dynamicznie rozwijającą się scenę muzyki rockowej. W 1966 założył swoją pierwszą grupę - Santana Blues Band, której nazwę wkrótce skrócono do Santana. Wielką popularność przysporzył zespołowi fenomenalny występ na festiwalu w Woodstock. Począwszy od roku 1972 Carlos rozpoczął karierę solową włączając się w nurt eksperymentalnego jazzu i jazz rocka. Występował i nagrywał z takimi muzykami jak John McLaughlin, Herbie Hancock, Billy Cobham czy Wayne Shorter. Lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte były okresem spadku popularności. Niemniej w roku 1998 Carlos Santana wraz ze swoim zespołem został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Wielkim powrotem do muzyki był album "Supernatural" wydany w 1999. To eklektyczne wydawnictwo było zbiorem piosenek nagranych z czołowymi gwiazdami rocka i popu, głównie młodego pokolenia. Największymi przebojami płyty były "Smooth" nagrany z Robem Thomasem z grupy Matchbox 20, "Maria, Maria" z The Product G&B (patrz poniżej), "Put Your Lights On" z Everlastem i "Corazón" Espinado z Maná.

 

Happy Birthday, Carlos!

"It's a special time to celebrate the gift of 'you' to the world."

Best regards from Poland!

Więcej informacji: {LINK:www.santana.com} lub {LINK:www.carlossantana.pl}

 

(K. I.)

 


Zobacz więcej: teledysk "Maria, Maria":

 

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31