Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Squackett debiutuje

Squackett debiutuje

Squackett to wspólny projekt dwóch ojców chrzestnych rocka progresywnego: Chrisa Squire’a i Steve’a Hacketta.

Chris Squire zagrał na każdym albumie Yes od 1969 r. i jest powszechnie uważany za jednego z najbardziej wpływowych basistów wszech czasów.

Steve Hackett, kontynuujący bardzo udaną karierę solową, dał się poznać jako gitarzysta grupy Genesis, z którą był związany w latach 1970-1977. Zagrał na jej sześciu albumach studyjnych i trzech koncertowych.

Obaj muzycy spotkali się, gdy Chris Squire pracował nad płytą solową i potrzebne mu były partie gitary. Skontaktowano go ze Steve’em i podczas wspólnych sesji narodził się pomysł formacji Squackett.

Album "A Life Within A Day" powstawał przez cztery lata i jak powiedział Hackett: "Opowiada o paczce kumpli, którzy wymieniają się notatkami i anegdotami. Utwory są bardzo proste i bezpośrednie".

Chris Squire z kolei dodał, że album ma w sobie smaczek, który może się kojarzyć z różnymi dokonaniami różnych wykonawców. "Jest na nim bardzo inteligentny prog-rock, trochę jazzu, ale są też harmonie wokalne przypominające utwory Crosby, Stills and Nash".

Tracklista "A Life Within A Day"

1. A Life Within A Day
2. Tall Ships
3. Divided Self
4. Aliens
5. Sea Of Smiles
6. The Summer Backwards
7. Storm Chaser
8. Can't Stop The Rain
9. Perfect Love Song

Płyta trafiła do dystrybucji w Polsce 4 czerwca dzięki firmie Wydawnictwo "Rock-Serwis" Piotr Kosiński.

My Little Girl Yellow Horse

Kto by się spodziewał, że muzycy, którzy do tej pory kojarzeni byli z hard rockiem, rockiem progresywnym i wszelkimi odcieniami rocka gotyckiego,...Gramy dalej

7 /10
We're All In This Together Walter Trout

Plejada arcytopowych nazwisk bluesa na nowej płycie Waltera Trouta - gitarzysty swego czasu pracującego chociażby w bandzie Johna Lee Hookera i Johna...Gramy dalej

8 /10
Paramore ocena 5
After Laughter
Gatunek: Rock
Groovin' In Greaseland
Gatunek: Blues
Colossus
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31