Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Wiele nowych utworów od Red Hot Chili Peppers

Wiele nowych utworów od Red Hot Chili Peppers

Ledwo co fani dostali w prezencie od Red Hot Chili Peppers okolicznościową, sześcioutworową EP-kę "Rock & Roll Hall Of Fame Covers", a formacja z Kalifornii przygotowała z myślą o nich kolejne wydawnictwo.

A w zasadzie wydawnictwa, bo chodzi o single, które będą się ukazywać przez najbliższych parę miesięcy.

Sesja ostatniego albumu Papryczek, "I'm With You", była niezwykle owocna. Anthony Kiedis, Flea, Chad Smith oraz Josh Klinghoffer poza 14 piosenkami z podstawowej wersji krążka, zarejestrowali szereg dodatkowych kompozycji. Konkretnie aż 18! W ciągu najbliższych sześciu miesięcy fani poznają pełny rezultat sesji nagraniowej. Piosenki ukażą się w formie plików cyfrowych oraz na siedmiocalowych krążkach winylowych. W sierpniu, jako pierwsze do sprzedaży trafią "Strange Man" oraz "Long Progression". Drugą parę stanowić będą "Magpies" i "Victorian Machinery". Na trzecim singlu znajdą się piosenki "Never Is A Long Time" oraz "Love Of Your Life", a premiera wydawnictwa planowana jest na początek października.

Kolejnych tytułów jeszcze Red Hot Chili Peppers nie podali, lecz już wiadomo, że można się ich spodziewać w listopadzie i grudniu, zaś dwa ostatnie single zostaną wydane na początku 2013 roku. Zespół zadbał o to, aby oprawa graficzna wydawnictw była wyjątkowa. Odpowiada za nią Kelsey Brookes, którego prace pojawiały się między innymi w magazynach "GQ" i "Dazed And Confused", a cechuje je szeroka paleta barw, śmiałe obrazki i niezapomniane motywy. Grafiki do singli zostały tak pomyślane, że razem będą stanowić jedną wielką kompozycję.

Josh tak mówi o zestawie singli: "Odpowiednie zestawienie piosenek, to wymagające zadanie dla wymagających ludzi. Niektóre z kawałków zdają się pasować do siebie bardziej niż inne. Są takie, które wymagają uważnego słuchania. I tych drugich jest chyba więcej. Wsłuchajcie się w nie, bo mają coś w sobie".

Warto przypomnieć, że odbywający właśnie światową trasę koncertową zespół, 27 lipca 2012 po raz drugi wystąpi w Polsce. Koncert Amerykanów odbędzie się na warszawskim lotnisku Bemowo. RHCP będą główną gwiazdą Impact Festu.

Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening Joe Bonamassa

Przodownik pracy Joe Bonamassa niezmiennie wyrabia 300% normy i nie ma roku, by na rynku nie pojawiło się dzieło podpisane jego nazwiskiem.

Gramy dalej

8 /10
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Erase Images
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31