Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Wiele nowych utworów od Red Hot Chili Peppers

Wiele nowych utworów od Red Hot Chili Peppers

Ledwo co fani dostali w prezencie od Red Hot Chili Peppers okolicznościową, sześcioutworową EP-kę "Rock & Roll Hall Of Fame Covers", a formacja z Kalifornii przygotowała z myślą o nich kolejne wydawnictwo.

A w zasadzie wydawnictwa, bo chodzi o single, które będą się ukazywać przez najbliższych parę miesięcy.

Sesja ostatniego albumu Papryczek, "I'm With You", była niezwykle owocna. Anthony Kiedis, Flea, Chad Smith oraz Josh Klinghoffer poza 14 piosenkami z podstawowej wersji krążka, zarejestrowali szereg dodatkowych kompozycji. Konkretnie aż 18! W ciągu najbliższych sześciu miesięcy fani poznają pełny rezultat sesji nagraniowej. Piosenki ukażą się w formie plików cyfrowych oraz na siedmiocalowych krążkach winylowych. W sierpniu, jako pierwsze do sprzedaży trafią "Strange Man" oraz "Long Progression". Drugą parę stanowić będą "Magpies" i "Victorian Machinery". Na trzecim singlu znajdą się piosenki "Never Is A Long Time" oraz "Love Of Your Life", a premiera wydawnictwa planowana jest na początek października.

Kolejnych tytułów jeszcze Red Hot Chili Peppers nie podali, lecz już wiadomo, że można się ich spodziewać w listopadzie i grudniu, zaś dwa ostatnie single zostaną wydane na początku 2013 roku. Zespół zadbał o to, aby oprawa graficzna wydawnictw była wyjątkowa. Odpowiada za nią Kelsey Brookes, którego prace pojawiały się między innymi w magazynach "GQ" i "Dazed And Confused", a cechuje je szeroka paleta barw, śmiałe obrazki i niezapomniane motywy. Grafiki do singli zostały tak pomyślane, że razem będą stanowić jedną wielką kompozycję.

Josh tak mówi o zestawie singli: "Odpowiednie zestawienie piosenek, to wymagające zadanie dla wymagających ludzi. Niektóre z kawałków zdają się pasować do siebie bardziej niż inne. Są takie, które wymagają uważnego słuchania. I tych drugich jest chyba więcej. Wsłuchajcie się w nie, bo mają coś w sobie".

Warto przypomnieć, że odbywający właśnie światową trasę koncertową zespół, 27 lipca 2012 po raz drugi wystąpi w Polsce. Koncert Amerykanów odbędzie się na warszawskim lotnisku Bemowo. RHCP będą główną gwiazdą Impact Festu.

Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31