Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Wiele nowych utworów od Red Hot Chili Peppers

Wiele nowych utworów od Red Hot Chili Peppers

Ledwo co fani dostali w prezencie od Red Hot Chili Peppers okolicznościową, sześcioutworową EP-kę "Rock & Roll Hall Of Fame Covers", a formacja z Kalifornii przygotowała z myślą o nich kolejne wydawnictwo.

A w zasadzie wydawnictwa, bo chodzi o single, które będą się ukazywać przez najbliższych parę miesięcy.

Sesja ostatniego albumu Papryczek, "I'm With You", była niezwykle owocna. Anthony Kiedis, Flea, Chad Smith oraz Josh Klinghoffer poza 14 piosenkami z podstawowej wersji krążka, zarejestrowali szereg dodatkowych kompozycji. Konkretnie aż 18! W ciągu najbliższych sześciu miesięcy fani poznają pełny rezultat sesji nagraniowej. Piosenki ukażą się w formie plików cyfrowych oraz na siedmiocalowych krążkach winylowych. W sierpniu, jako pierwsze do sprzedaży trafią "Strange Man" oraz "Long Progression". Drugą parę stanowić będą "Magpies" i "Victorian Machinery". Na trzecim singlu znajdą się piosenki "Never Is A Long Time" oraz "Love Of Your Life", a premiera wydawnictwa planowana jest na początek października.

Kolejnych tytułów jeszcze Red Hot Chili Peppers nie podali, lecz już wiadomo, że można się ich spodziewać w listopadzie i grudniu, zaś dwa ostatnie single zostaną wydane na początku 2013 roku. Zespół zadbał o to, aby oprawa graficzna wydawnictw była wyjątkowa. Odpowiada za nią Kelsey Brookes, którego prace pojawiały się między innymi w magazynach "GQ" i "Dazed And Confused", a cechuje je szeroka paleta barw, śmiałe obrazki i niezapomniane motywy. Grafiki do singli zostały tak pomyślane, że razem będą stanowić jedną wielką kompozycję.

Josh tak mówi o zestawie singli: "Odpowiednie zestawienie piosenek, to wymagające zadanie dla wymagających ludzi. Niektóre z kawałków zdają się pasować do siebie bardziej niż inne. Są takie, które wymagają uważnego słuchania. I tych drugich jest chyba więcej. Wsłuchajcie się w nie, bo mają coś w sobie".

Warto przypomnieć, że odbywający właśnie światową trasę koncertową zespół, 27 lipca 2012 po raz drugi wystąpi w Polsce. Koncert Amerykanów odbędzie się na warszawskim lotnisku Bemowo. RHCP będą główną gwiazdą Impact Festu.

Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
For Crying Out Loud Kasabian

Mając słabość do niegrzecznych chłopców urodzonych na Wyspach Brytyjskich, chyba nie sposób ocenić kolejnego albumu Kasabian inaczej jak pozytywnie....Gramy dalej

8 /10
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Fractured
Gatunek: Progressive rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31