Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Chojnice w rękach młodzieży

Chojnice w rękach młodzieży

22 czerwca na chojnickim Starym Rynku, odbył się Dzień Kultury Młodzieżowej. Jego organizacją zajęli się młodzi wolontariusze Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej.

Jest to grupa osób, która od kilku miesięcy prowadzi Samorządne Centrum Młodzieżowe. W centrum odbywają się próby młodych, lokalnych zespołów rockowych, swoją przystań znalazła tam również grupa teatralna. W organizacji Dnia Kultury Młodzieżowej pomagali również harcerze, członkowie Młodzieżowej Rady Powiatu Chojnickiego, a także Młodzi Demokraci, którzy zajęli się zbiórką krwi.

Impreza składała się z dwóch zasadniczych części: bloku hip-hopowego oraz rockowego. W ramach pierwszego odbył się otwarty konkurs taneczny, pokazy oraz koncerty, na których zaprezentowali się lokalni hip-hopowcy: Biały, Dzieniu, Maro, CHC Squad i Zaber z DJ-em Te, a także Full Power Spirit.

Blok rockowy rozpoczęli młodzi muzycy z Samorządnego Centrum Młodzieżowego, a dokładniej z kapeli o wdzięcznej nazwie Kocioł. Nie oszczędzając widowni wrażeń wpisujących się w estetykę punk-rockową, rozruszali wszystkich oczekujących ciężkich dźwięków. Występujący po nich Brams z pobliskiego Gostycyna zaprezentował kawał solidnego rocka w jego bardziej klasycznej odmianie. Ukoronowaniem wieczoru był energetyczny show warszawskiego Skowytu, promującego swój debiutancki album "Achtung, Polen!". Było zadziornie, punkowo, a przy tym chwytliwie i przebojowo.

Następnego dnia zespół Skowyt spotkał się w Samorządnym Centrum Młodzieżowym z młodymi muzykami. Udzielano porad, wymieniano się doświadczeniami, prezentowano sprzęt dostarczony przez firmę Jean-Paul Electronics. Z rąk do rąk wędrowały archiwalne numery “Gitarzysty", który był patronem medialnym imprezy. Atmosfera towarzysząca spotkaniu była wesoła, a na sam koniec odbył się wspólny jam-session. Słowem nikt się nie nudził.

Dzień Kultury Młodzieżowej
pokazał, że młodzież potrafi się świetnie zorganizować i przygotować dla siebie ciekawą - i co ważne - bezpieczną imprezę. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację święta młodzieży należą się wielkie podziękowania!

Ambitions One Ok Rock

Kiedy wydaje się, że świat zdążył już nasycić się boysbandami, chłopcy z One OK Rock nieugięcie trwają na stanowisku. Czy słusznie?...Gramy dalej

5 /10
Big Fun Trio Elvin Bishop

Czterdzieści minut znakomitej rozrywki spod znaku klasycznego bluesa zaserwował Elvin Bishop na najnowszym albumie "Big Fun Trio".

Gramy dalej

7 /10
Warbringer ocena 9
Woe To The Vanquished
Gatunek: Thrash metal
Hard Truth
Gatunek: Blues rock
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31