Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Chojnice w rękach młodzieży

Chojnice w rękach młodzieży

22 czerwca na chojnickim Starym Rynku, odbył się Dzień Kultury Młodzieżowej. Jego organizacją zajęli się młodzi wolontariusze Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej.

Jest to grupa osób, która od kilku miesięcy prowadzi Samorządne Centrum Młodzieżowe. W centrum odbywają się próby młodych, lokalnych zespołów rockowych, swoją przystań znalazła tam również grupa teatralna. W organizacji Dnia Kultury Młodzieżowej pomagali również harcerze, członkowie Młodzieżowej Rady Powiatu Chojnickiego, a także Młodzi Demokraci, którzy zajęli się zbiórką krwi.

Impreza składała się z dwóch zasadniczych części: bloku hip-hopowego oraz rockowego. W ramach pierwszego odbył się otwarty konkurs taneczny, pokazy oraz koncerty, na których zaprezentowali się lokalni hip-hopowcy: Biały, Dzieniu, Maro, CHC Squad i Zaber z DJ-em Te, a także Full Power Spirit.

Blok rockowy rozpoczęli młodzi muzycy z Samorządnego Centrum Młodzieżowego, a dokładniej z kapeli o wdzięcznej nazwie Kocioł. Nie oszczędzając widowni wrażeń wpisujących się w estetykę punk-rockową, rozruszali wszystkich oczekujących ciężkich dźwięków. Występujący po nich Brams z pobliskiego Gostycyna zaprezentował kawał solidnego rocka w jego bardziej klasycznej odmianie. Ukoronowaniem wieczoru był energetyczny show warszawskiego Skowytu, promującego swój debiutancki album "Achtung, Polen!". Było zadziornie, punkowo, a przy tym chwytliwie i przebojowo.

Następnego dnia zespół Skowyt spotkał się w Samorządnym Centrum Młodzieżowym z młodymi muzykami. Udzielano porad, wymieniano się doświadczeniami, prezentowano sprzęt dostarczony przez firmę Jean-Paul Electronics. Z rąk do rąk wędrowały archiwalne numery “Gitarzysty", który był patronem medialnym imprezy. Atmosfera towarzysząca spotkaniu była wesoła, a na sam koniec odbył się wspólny jam-session. Słowem nikt się nie nudził.

Dzień Kultury Młodzieżowej
pokazał, że młodzież potrafi się świetnie zorganizować i przygotować dla siebie ciekawą - i co ważne - bezpieczną imprezę. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację święta młodzieży należą się wielkie podziękowania!

Pick Your Poison Selwyn Birchwood

Selwyn Birchwood zdążył wydać własnym sumptem dwie płyty, nim zgłosili się do niego przedstawiciele Alligator Records z propozycją, by dołączył...Gramy dalej

7 /10
Under Stars Amy MacDonald

Jeśli już musimy znaleźć się "Under Stars", Amy MacDonald z pewnością będzie niezłym towarzystwem - piękna kobieta u boku zawsze podnosi jakość...Gramy dalej

3 /10
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31