Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Club Des Belugas i Brenda Boykin zagrają we Wrocławiu

Club Des Belugas i Brenda Boykin zagrają we Wrocławiu

Mistrzowie lounge & nujazz ze swoją najlepszą wokalistką, amerykańską gwiazdą jazzu - Brendą Boykin, wystąpią 7 października we wrocławskim klubie Eter w ramach jesiennej odsłony Ethno Jazz Festivalu.

Club Des Belugas to jeden z najważniejszych przedstawicieli muzyki lounge & nujazz w Europie. Wykorzystując swoje liczne pomysły, łączą nowoczesny europejski lounge i nujazz z brazylijskimi bitami i amerykańskim czarnym soulem lat '50, '60 i '70. Club des Belugas od ponad 10 lat tworzy współczesne, klubowe dźwięki. Swing, jazz, funk, latino afro i soul ze wszystkich zakątków świata nie tylko stały się inspiracją, ale konsekwentnie rozwijały muzyczne smaki aż do dziś.

Główni członkowie to Maxim Illion i Kitty the Bill. Zapraszają oni do współpracy takich wspaniałych gości jak Brenda Boykin (Californian Jazz), trębaczy: Reinera Winterschladen'a (Nighthawks) i Thomasa Sifflinga, szwedzką piosenkarkę Anna Luca, londyńskiego piosenkarza jazzowego Iaina Mackenzie, Anne Schnell z Jojo Effect oraz Deana Browmana z NY.

Club Des Belugas rozpoczął swą karierę w 2002 roku, nagrywając album "Caviar at 3 a.m." W 2003 r. ukazał się ich drugi album, zatytułowany "Minority Tunes", który zawierał numer jeden na liście German Club Charts "Hip hip chin chin" oraz "Gadda Rio".

W 2006 Club Des Belugas zaskoczył muzyczny świat prawdziwym dziełem zatytułowanym "Apricoo Soul". 12" winyl "Wildcats gotta move" dotarł do 3 miejsca listy German Club Charts i utrzymywał się w pierwszej dziesiątce przez pół roku. Album zawierał remix "Mambo Italiano" Deana Martina, co było pierwszym światowym, legalnym remixem dzieła Martina, autoryzowanym przez Capitol/EMI jak i również rodzinę samego artysty.

Utwory Club des Belugas były wykorzystywane w kompilacjach ponad 220 razy. Były użyte w reklamach takich firm jak np. : Mercedes-Benz, BMW, Lexus (Toyota), Ford Mondeo, Smart, KIA Motors, Campari, Martini, Strenesse, The Germany National Soccer Team, Kaufhof, Burlington, Unilever, Telekom Germany, Telekom South Korea, IGEDO.

Brenda Boykin
jest jedną z najwspanialszych współczesnych amerykańskich artystek jazzowych. Powtarzając za  krytykiem muzycznym Lee Hildebrand´s: "To najbardziej autentyczny twórczy głos tego pokolenia". Piosenkarka do 2004 roku mieszkała w  San Francisco, a następnie przeniosła się do Wuppertal w Niemczech, gdzie mieszka do dziś. Brenda uczestniczyła w wielu słynnych festiwalach jazzowych takich jak Monterey, Umbria czy Montreux, na którym otrzymała nagrodę dla najlepszej wokalistki 2005 roku. Koncertowała we Francji, w Meksyku, w Nowej Zelandii, w Japonii oraz oczywiście wiele razy w USA i Niemczech. Od 2005 roku jest wokalistką Club des Belugas.

W październiku 2008 roku ukazała się najnowsza płyta Brendy “Chocolate & Chili", która jest jej pierwszą płytą solową wyprodukowaną w Europie i równocześnie osiemnastym solowym albumem w jej karierze. BBC umieściło tę płytę w dziesiątce najlepszych płyt 2008 roku.

W ubiegłym roku Brenda, wraz zespołem Club Des Belugas, była gwiazdą Ladies Jazz Festival w Gdyni, a wrocławska publiczność miała okazję oklaskiwać ją podczas Muzycznej Strefy Radia RAM w roku 2010.

7.10.2012 godz.20.00
klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław

bilety:
70 zł - pierwsze 200 szt.,
80 zł - przedsprzedaż,
90 zł - w dniu koncertu

miejsca siedzące (balkon): 100 zł

rezerwacje: bilety@o2.pl
www.ethnojazz.pl

1994 Jamal

Mamy rok 1994. 5 kwietnia coś we mnie (i wielu z Was) umiera wraz z odejściem Kurta Cobaina.

Gramy dalej

5 /10
Out of the Voiceless Grave The Lurking Fear

Dokładnie taki death metal lubię. Szybki, surowy, bez technicznych wygibasów i zbędnych ceregieli.

Gramy dalej

7 /10
Korpus ocena 7
Respekt
Gatunek: Heavy metal
Wolves
Gatunek: Punk
Power of Peace
Gatunek: Funk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30