Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / VI edycja Festiwalu im. Pawła Bergera

VI edycja Festiwalu im. Pawła Bergera

W ostatni weekend wakacji - 31.08-01.09 w Kaliszu odbędzie się już po raz szósty Festiwal im. Pawła Bergera, zmarłego tragicznie klawiszowca i współzałożyciela zespołu Dżem.

Jak co roku patronat artystyczny nad imprezą sprawuje legenda polskiego blues rocka - zespół Dżem, który wystąpi drugiego dnia festiwalu. VI edycja imprezy w Kalisz Arena jest absolutnie wyjątkowa - pierwszy raz w historii potrwa dwa dni i pierwszy raz wystąpią na niej zagraniczne gwiazdy. Nad Prosnę przyjadą w tym roku amerykanie z oryginalnego The Blues Brothers Band oraz Planet of the Abts. Polskę reprezentować będzie Quidam, ubiegłoroczny zwycięzca Damian Ukeje z zespołem Fat Belly Family oraz oczywiście Dżem. Wszystkie koncerty odbywać się będą w hali Kalisz Arena. Podobnie jak w ubiegłym roku na scenie festiwalowej zobaczymy Filharmonię Kaliską, która wykona utwory z różnych gatunków muzycznych od rapu po metal. Będą m.in. klasyki takich zespołów jak Metallica, Lynyrd Skynyrd, Deep Purple czy Led Zeppelin.

Pierwszego dnia odbędzie sie również konkurs zespołów, laureaci będą mogli wystąpić na scenie obok gwiazd festiwalu. Przewidziane są również nagrody pieniężne. Więcej informacji na stronie www.festiwalbergera.pl w dziale "Regulamin". Uwaga: termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 sierpnia 2012.

W skład tegorocznego Jury wchodzą:
- honorowa przewodnicząca jury - Mira Siewiera, córka Pawła Bergera
- Marta Mielcarek, przewodnicząca jury, teatrolog, muzyk
- Jurek Styczyński, Dżem
- Piotr Krysiak, redaktor naczelny Radia Centrum
- Paweł Michaliszyn, dyrektor artystyczny Festiwalu.

Oprócz konkursu kapel w ramach imprezy zorganizowane zostaną warsztaty muzyczne. Zajęcia odbywać się będą w godzinach przedpołudniowych podczas trwania Festiwalu w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu ul. Fabryczna 13-15.

Program Festiwalu

1. I dzień Festiwalu - 31.08.2012

od godz. 13.00 - przesłuchania zespołów, które zakwalifikowały się do Festiwalu na podstawie przesłanych materiałów demo,
godz. 19.00 - ogłoszenie wyników Festiwalu i wręczenie nagród, występy laureatów, koncert zdobywcy 1. miejsca w poprzedniej edycji (Fat Belly Family), koncert Filharmonii Kaliskiej, Koncert zespołu Quidam.

2. II dzień Festiwalu - 01.09.2012

godz. 19.00 - koncert zespołu Dżem, Planet of The Abts i The "Original" Blues Brothers Band.

Bilet na pierwszy dzień w przedsprzedaży będzie kosztował 15 zł, w dniu koncertu 20 zł, na drugi dzień 50 zł, w dzień koncertu 60 zł.

Wejściówki można nabyć za pośrednictwem strony internetowej www.ticketpro.pl, w Media Markt, Empiku oraz kasach OSRiR przy ul. Łódzkiej i hali Kalisz Arena. Wstęp na przesłuchania konkursowe jest bezpłatny

Organizator: Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu, oraz Agencja Koncertowa Tangerine Music.
Promocja/PR: Fantom Media

Szczegóły: http://www.festiwalbergera.pl oraz http://www.facebook.com/festiwalpawlabergera

Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31