Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowy album ZZ Top we wrześniu

Nowy album ZZ Top we wrześniu

"La Futura", wydany po 9 latach przerwy nowy album ZZ Top ujrzy światło dzienne 11 września.

Krążek, który ukaże się nakładem American Recordings został wyprodukowany przez gitarzystę zespołu Billy Gibbonsa oraz Ricka Rubina. Nowy materiał ma być powrotem do korzeni formacji, która od ponad 40 lat funkcjonuje w tym samym składzie: Billy Gibbons (gitara), Dusty Hill (bas, wokal) oraz Frank Beard (perkusja).

"Długo zastanawialiśmy się nad tym, jaki powinien być nasz nowy album" - powiedział Gibbons. "Postanowiliśmy powrócić do klimatu naszych najwcześniejszych materiałów, ale bez odwracania się od nowej technologii. 'La Futura' jest rezultatem połączenia przeszłości z teraźniejszością."

Pierwsze cztery kompozycje z albumu, ukazały się wcześniej w postaci dostępnej jedynie na iTunes Epki "Texicali".

Ciekawa historia kryje się za innym utworem zamieszczonym na płycie "Flyin’ High". "Nasz kolega, Mike Fossum, jest astronautą" - mówi Gibbons. "Pewnego dnia powiedział nam, że ma lecieć na misję promem kosmicznym. Zapytał czy nie mamy jakiejś piosenki, którą mógłby wrzucić na swojego iPoda. Właśnie wtedy skończyliśmy nagrywać "Flyin’ High", kawałek jak na zamówienie. Od razu mu go przesłaliśmy. Utwór musiał przejść przez NASA - oni sprawdzają wszystko, co leci w kosmos. No i w ten sposób wyciekł do Internetu. Umieszczono go na Youtube i stąd rozszedł się po sieci."

Tracklista "La Futura":

1. I Gotsta Get Paid
2. Chartreuse
3. Consumption
4. Over You
5. Heartache in Blue
6. I Don’t Wanna Lose, Lose, You
7. Flyin’ High
8. It’s Too Easy Manana
9. Big Shiny Nine
10.Have a Little Mercy

Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię Paul Trynka

Artystyczne dziwadło. Kosmita. Wielka zagadka i nieodkryta tajemnica świata popkultury. A może po prostu cyniczny manipulant, który jak nikt inny...Gramy dalej

9 /10
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31