Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Kolejne gwiazdy Summer Fall Festival

Kolejne gwiazdy Summer Fall Festival

Znamy już kolejnych wykonawców, którzy wystąpią podczas Summer Fall Festival. 8 i 9 września na dobrze znanej miłośnikom muzycznych wydarzeń plaży nad Wisłą w Płocku zagrają Brygada Kryzys, eksperymentująca Zebra Dub oraz brytyjski Neuronspoiler. W sumie usłyszymy kilkanaście zespołów.

Brygada Kryzys to jedna z najważniejszych polskich kapel lat 80-tych. Nagrany podczas stanu wojennego "Czarny album" był pierwszą punkrockową płytą wydaną w oficjalnym obiegu. W zeszłym roku obchodziliśmy 30 rocznicę powstania zespołu. Jubileusz członkowie Brygady Kryzys  postanowili uczcić trasą koncertową, podczas której grają swoje wciąż aktualne i chętnie słuchane utwory. Zespół wystąpi w oryginalnym składzie: Brylewski, Lipiński, Korecki, Gałązka i Kvajah. Będzie to trzeci koncert w ramach ich jubileuszowego tournée.


Na Summer Fall usłyszymy też cięższe brzmienia w wykonaniu grupy Neuronspoiler z Wielkiej Brytanii. Ich muzyka to heavy metal z mocnym i oryginalnym wokalem muzyka ukrywającego się pod pseudonimem JR. Koncerty, które dają przypominają pełne energii wydarzenia sceniczne. Członkowie Neuronspoilera pochodzą z pięciu różnych krajów, z trzech kontynentów i tworzą multikulturową mieszankę muzyczną.

Słoneczną i pozytywną atmosferę podczas Summer Fall zapewni Zebra Dub, grający eksperymentalny dub. Ich muzyka to połączenie elektronicznego brzmienia oraz żywych instrumentów:  kontrabasu, fletu poprzecznego, puzonu, saksofonu, gitary basowej, djembe, melodici czy perkusji. Zespół  łączy dźwięki reggae z ideologią punkową. Zebra debiutowała w 2009 roku, na trzeciej części kultowej składanki "Dub Out of Poland", na której ukazał się utwór "Anyway".

Podczas festiwalu Summer Fall zagrają też Hey oraz TSA. Pojawią się także Acid Drinkers i Farben Lehre, zespoły które w ramach koncertów zaprezentują na scenie głównej premierowe kawałki ze swoich nowych albumów: "La Part Du Diable" i "Achtung 2012". Dla uczestników festiwalu przewidziano pole namiotowe, bogatą ofertę gastronomiczną oraz wiele pozamuzycznych atrakcji.

Dziś ruszyła strona internetowa Summer Fall Festival - www.summerfall.pl, na której można znaleźć informacje na temat wykonawców, pola namiotowego, noclegów i dojazdu na festiwal.

Summer Fall Festiwal, Płock, plaża nad Wisłą, 8 i 9 września, wstęp wolny, pole namiotowe darmowe, www.summerfall.pl, www.facebook.com/SummerFallFestival

Magazyn Gitarzysta jest patronem imprezy.


Brygada Kryzys
You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Neuronspoiler
You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Zebra Dub
You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


Suicide Silence Suicide Silence

Na początek od razu zaznaczę, że nie podoba mi się, ani obecność Eddiego Hermidy w Suicide Silence, ani renesans nu-metalu, ani tym bardziej nagranie...Gramy dalej

5 /10
Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Power Trip ocena 7
Nightmare Logic
Gatunek: Thrash metal
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28