Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowy album Ananke we wrześniu

Nowy album Ananke we wrześniu

W przedsprzedaży jest już dostępna nowa płyta Ananke zatytułowana "Shangri-La", której premierę zaplanowano na 11 września.

Następca "Malachitów" został zarejestrowany w Jet Studio w Nowym Dworze, realizacją zajął się Maciej Feddek a masteringiem Jacek Gawłowski. Okładkę zaprojektował Michał Sokół.

Tak zespół uzasadnia wybór tytułu nowego albumu: "Tytuł płyty - Shangri-La - jest ucieczką do marzenia o miejscu, które niczym kraina wiecznej szczęśliwości oplata istnienie człowieka po sam kres. Czym byłoby życie bez wiary, że ludzie mogą gdzieś tak egzystować, bez strachu i przemocy, w poczuciu wolności? Brzmi jak utopia, ale dopóki nie przekroczymy granic naszego istnienia, dopóty nie poznamy całej prawdy o nim. Dlatego, najważniejszą intencją płyty jest ta wiara, że nasza wyobraźnia jest nieograniczona, a każdy jeden dzień odkrywa nową prawdę o nas samych. To wszystko odnajdziecie w tekstach Ananke, a cała reszta jest kontynuacją Waszych własnych poszukiwań".

Mówi Adam Łassa: "Ananke to muzyka i teksty, które wzajemnie się wypełniają. Muzykę usłyszycie już wkrótce na płycie, a treść i słowa spłyną na Wasze dusze jak ukojenie w ciszy przed nieuchronną burzą... Każdy z utworów opowie o swojej historii z wyraźnym piętnem, jak lawa emocji, skryta przed bogatym wachlarzem dźwięków i nastrojów. Jak delikatne szepty w pełnej zwątpienia głowie... Na początku było słowo i zapewne na końcu również tak będzie, a my zamkniemy świat, wyrażając wszystko co potrafimy jedynie słowami... słowami-kluczami... Ufamy,iż na płycie i w książeczce do niej znajdziecie światło w tunelu, początek i źródło...ścieżkę, która poprowadzi Was do tego świata, naszego świata... Ananke".

Na "Shangri-La" znajdzie się 10 premierowych utworów:

1 Obietnice
2 Sara
3 Luna
4 Gniew
5 Fatima
6 Shangri-La
7 Schizofrenicus
8 Nostalgia
9 Eden
10 Lustra

Nową płytę można już przedpremierowo nabyć w oficjalnym sklepie internetowym zespołu: www.ananke.8merch.com

od września album dostępny będzie w szerszej ofercie dystrybucyjnej/dobrych sklepach muzycznych.

W sklepie internetowym zespołu dostępny jest również singiel w wersji cyfrowej zawierający dwa utwory: "Shangri-La" oraz "Obietnice". Pierwszej piosenki zapowiadającej nowy album, zatytułowanej "Obietnice", można posłuchać  także pod tym adresem: http://soundcloud.com/anankeinfo/obietnice

Płyta "Shangri-La" została nagrana w składzie:

Adam Łassa - wokal
Krzysztof Pacholski - instrumenty klawiszowe
Michał Sokół - gitara elektryczna
Marcin Mak - perkusja

oraz gościnnie:
Wojciech Burghard - bas,Chapman Stick
Karol Oparka - gitara akustyczna/piezo.

Grupa powstała w Bydgoszczy w styczniu 2009 r. z inicjatywy klawiszowca Krzysztofa Pacholskiego oraz wokalisty Adama Łassa. Już marcu tego samego roku Ananke weszło do studia, aby zarejestrować pierwsze nagrania, a w  grudniu  zespół posiadał pełną wersję studyjną całego materiału na płytę, która pod tytułem "Malachity" została wydana w kwietniu 2010 r. W międzyczasie Ananke zagrało kilka koncertów promujących materiał z pierwszej płyty. "Malachity" spotkał się z dobrym przyjęciem przez fanów - nowych, jak i tych śledzących poczynania muzyków zespołu jeszcze przed powstaniem Ananke; zebrał również wiele pozytywnych recenzji. "Malachity" zostały także wysoko ocenione przez słuchaczy radiowej Trójki w plebiscycie "Noc Muzycznych Pejzaży" na Ulubiony Album Roku 2010r.

Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię Paul Trynka

Artystyczne dziwadło. Kosmita. Wielka zagadka i nieodkryta tajemnica świata popkultury. A może po prostu cyniczny manipulant, który jak nikt inny...Gramy dalej

9 /10
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31