Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Andrzej Nowak: wracam na scenę

Andrzej Nowak: wracam na scenę

Andrzej Nowak, lider Złych Psów i założyciel TSA od ponad tygodnia przebywa w szpitalu w Krakowie. Informacja o złym stanie zdrowia Nowaka obiegła niemal wszystkie media w kraju. Artysta czuje się jednak coraz lepiej i zapowiada szybki powrót na scenę.

"Czuję się znacznie lepiej, czeka mnie co prawda jeszcze seria badań, ale jestem dobrej myśli" - mówi Andrzej Nowak. "Lekarze ze szpitala wojskowego czynią dosłownie cuda, a opiekę mam tu wyśmienitą. Chciałbym im szczerze podziękować. Uratowali mi życie. Korzystając z okazji, wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy odpowiedzieli na apel o tym, że potrzebuje krwi. Dopiero kilka dni temu zdałem sobie sprawę, że ta spontaniczna akcja spowodowała, iż oprócz mojego, uratowano kilkanaście istnień ludzkich. To coś wspaniałego. Dziękuję wszystkim."

Zapytany o koncert, Nowak deklaruje powrót do czynnej gry już pod koniec września. "Jestem gotowy! W Każdej chwili. To moje życie. Na pewno kilka tygodni to potrwa. Wiem, że mój manager działa i prawdopodobnie już pod koniec września wrócimy do życia koncertowego. Tutaj mam dużo czasu na przemyślenia i powstaje w mojej głowie wiele ciekawych pomysłów. Myślę już o kolejnej płycie, o płycie akustycznej, mam jeszcze naprawdę wiele do zrobienia i setki koncertów do zagrania. Nowaka nie da się łatwo złamać. Sukces ostatniego krążka i utworu "Urodziłem się w Polsce" utwierdził mnie w przekonaniu, że to, co robię ze Złymi Psami, to właściwa droga."

Przypomnijmy, w marcu bieżącego roku zespół Złe Psy Andrzeja Nowaka po dziesięciu latach od debiutu wydał nakładem RDS Music płytę "Polska (urodziłem się w Polsce)". Wśród muzyków nagrywających album znalazł się między innymi basista Scorpions, Paweł Mąciwoda, będący współzałożycielem zespołu i koncertującym z nim w każdej wolnej chwili. Album szybko stał bardzo popularny w całym kraju, pikanterii wydawnictwu dodała odmowa emisji tytułowego utworu w Polskim Radiu Opole.

"Andrzej to twardziel" - komentuje Jacek Adamczyk, menedżer Złych Psów, właściciel agencji RDS Music. "I jak na Psa przystało, wszystko goi się na nim … jak na psie! - żartuje. - Jest pełen wiary i optymizmu, zresztą jak my wszyscy. Dla mnie nieprawdopodobnym szokiem był odzew na akcje oddawania krwi. To coś nieprawdopodobnego. Drugi szok to pierwsza wizyta u Andrzeja w Szpitalu. Ponieważ w dniu, w którym się to stało byłem w podróży, kilkaset kilometrów od Śląska dotarłem do szpitala dopiero w poniedziałek. Nowak oczywiście chciał zaraz wracać do domu ze mną. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za listy, maile, telefony."


Zmartwychwstaniemy Dr Misio

Uwaga, emocjonalne kaleki! Dr Misio ponownie otworzył swój gabinet i przyjmuje nawet nieubezpieczonych. Masz pęknięte serduszko lub połamałeś...Gramy dalej

7 /10
25 lat. Koncert w Trójce Wojtek Pilichowski

Na swój koncert dostał ledwo 60 minut, a dla Wojtka Pilichowskiego pewno i trzy godziny, to byłoby mało.

Gramy dalej

7 /10
Kreator ocena 8
Gods Of Violence
Gatunek: Thrash metal
Status Quo ocena 6
The Last Night of The Electrics
Gatunek: Rock
Mad Season
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31