Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Zobacz video Willa Wallnera i Vivien Vain promujące Rising

Zobacz video Willa Wallnera i Vivien Vain promujące Rising

Will Wallner i Vivien Vain - hard rockowy duet, którego debiutancki album niebawem pojawi się w Polsce właśnie udostępnił pierwszy klip promujący ich nowy krążek "Rising".

Teledysk został nagrany do piosenki "Streets of Rage", a jest to utwór wyjątkowy ze względu na udział braci Appice. "Streets of Rage" to jedyne studyjne naganie w realizacji którego wziął zarówno Vinny i Carmine Appice. Wallner i Vain chcieli w ten sposób zaznaczyć jak duży wkład mieli bracia w nagraniu krążka "Rising".

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Debiutancki krążek duetu Will Wallner i Vivien Vain zatytułowany "Rising" ukaże się 8 października 2012 roku nakładem Metal Mind Productions. Założeniem pary muzyków było nagranie hard rockowego albumu, ignorującego aktualne trendy muzyczne. Po roku koncertowania w Los Angeles Vain i Wallner spotkali braci Appice, którzy odsłuchali demo i zgodzili się nagrać perkusję na krążku "Rising".

Od tamtego czasu projekt ewoluował i ostatecznie muzykom udało się zaprosić do współpracy wspaniałych instrumentalistów wśród których znaleźli się Brian Tichy (Whitesnake, Billy Idol, Ozzy Osbourne), Rudy Sarzo (Yngwie Malmsteen, Ozzy Osbourne, Whitesnake, Dio), Tony Franklin (Jimmy Page, Kate Bush, David Gilmour, Whitesnake), Jimmy Bain (Rainbow, Dio, Phil Lynott), Derek Sherinian (KISS, Dream Theater, Alice Cooper, Yngwie Malmsteen), Tony Carem (Rainbow) i wspomniani już Vinny Aplice (Black Sabbath, Dio) oraz Carmine Aplice (Ozzy Osbourne, Pink Floyd, Vanilla Fudge, Ted Nuggent). Pomimo udziału tylu wyjątkowych gości specjalnych za całość materiału odpowiadają wyłącznie Wallner i Vain. To oni są producentami albumu i autorami ośmiu z dziewięciu piosenek na nim zawartych.

Tracklista "Rising":

1. The Dream
2. Dreamstealer
3. Streets of Rage
4. Fourteen Twenty Eight
5. All That I Want
6. Miles Ahead
7. Soul Monster
8. Rising
9. Indestructible

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31