Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Łabędzi śpiew Black Country Communion?

Łabędzi śpiew Black Country Communion?

Glen Hughes przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że "Afterglow", nadchodzący album Black Country Communion może być ostatnim w dorobku formacji.

Trzeci krążek studyjny Black Country Communion ukaże się 30 października. Wygląda jednak na to, że jest to jedyna pozytywna wiadomość dla fanów tej supergrupy, w skład której wchodzą Glenn Hughes - bas, wokal (Deep Purple, Trapeze, Black Sabbath), Joe Bonamassa - gitara, wokal, Jason Bonham - perkusja oraz Derek Sherinian - klawisze (Dream Theater).

A wszystko przez ciągłe zobowiązania koncertowe Joe Bonamassy. Glen Hughes stwierdził w wywiadzie, że z tego powodu "Afterglow" może być ostatnią płytą Black Country Communion. "Chciałbym być w zespole, który może regularnie koncertować" - powiedział basista. "Gdybym miał magiczną różdżkę, machnął bym nią nad głową każdego z muzyków w kapeli i powiedział: 'hej, chłopaki zagramy 200 koncertów w przyszłym roku i staniemy się wielkim rock'n'rollowym zespołem'. To się jednak nigdy nie stanie."

Hughes przyznał również, że perspektywa rozpadu grupy sprawiła, iż na potrzeby "Afterglow" stworzył mocniejsze dźwięki niż na wcześniejszych materiałach BCC. "Pomyślałem, że jeśli ma to być nasz ostatni album, muszę stworzyć naprawdę dzikie i epickie kawałki. Dlatego jestem dumny z tej płyty."

Hughes ujawnił również szczegóły dotyczące swojego najnowszego projektu muzycznego nazwanego Kings of Chaos, w skład którego wejdą Joe Elliott - wokal (Def Leppard), Duff McKagan - bass (Guns n' Roses, Velvet Revolver, Duff McKagan's LoadeD), Matt Sorum - perkusja (Guns n' Roses, Velvet Revolver, The Cult) i Steve Stevens - gitara (Billy Idol).

W planach Kings of Chaos jest trasa koncertowa oraz wydanie kilku EPek, na których ma znaleźć się 3 covery i jeden oryginalny utwór. Trzon zespołu ma być ten sam, za mikrofonem mają jednak pojawiać się różni wokaliści. Jeden z pierwszych utworów Kings of Chaos (jednak bez Hughesa w składzie) będzie można usłyszeć w przeróbce kompozycji Deep Purple "Never Before", która znajdzie się na albumie "Re-Machined: A Tribute To Machine Head".


Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening Joe Bonamassa

Przodownik pracy Joe Bonamassa niezmiennie wyrabia 300% normy i nie ma roku, by na rynku nie pojawiło się dzieło podpisane jego nazwiskiem.

Gramy dalej

8 /10
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Erase Images
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31