Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Łabędzi śpiew Black Country Communion?

Łabędzi śpiew Black Country Communion?

Glen Hughes przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że "Afterglow", nadchodzący album Black Country Communion może być ostatnim w dorobku formacji.

Trzeci krążek studyjny Black Country Communion ukaże się 30 października. Wygląda jednak na to, że jest to jedyna pozytywna wiadomość dla fanów tej supergrupy, w skład której wchodzą Glenn Hughes - bas, wokal (Deep Purple, Trapeze, Black Sabbath), Joe Bonamassa - gitara, wokal, Jason Bonham - perkusja oraz Derek Sherinian - klawisze (Dream Theater).

A wszystko przez ciągłe zobowiązania koncertowe Joe Bonamassy. Glen Hughes stwierdził w wywiadzie, że z tego powodu "Afterglow" może być ostatnią płytą Black Country Communion. "Chciałbym być w zespole, który może regularnie koncertować" - powiedział basista. "Gdybym miał magiczną różdżkę, machnął bym nią nad głową każdego z muzyków w kapeli i powiedział: 'hej, chłopaki zagramy 200 koncertów w przyszłym roku i staniemy się wielkim rock'n'rollowym zespołem'. To się jednak nigdy nie stanie."

Hughes przyznał również, że perspektywa rozpadu grupy sprawiła, iż na potrzeby "Afterglow" stworzył mocniejsze dźwięki niż na wcześniejszych materiałach BCC. "Pomyślałem, że jeśli ma to być nasz ostatni album, muszę stworzyć naprawdę dzikie i epickie kawałki. Dlatego jestem dumny z tej płyty."

Hughes ujawnił również szczegóły dotyczące swojego najnowszego projektu muzycznego nazwanego Kings of Chaos, w skład którego wejdą Joe Elliott - wokal (Def Leppard), Duff McKagan - bass (Guns n' Roses, Velvet Revolver, Duff McKagan's LoadeD), Matt Sorum - perkusja (Guns n' Roses, Velvet Revolver, The Cult) i Steve Stevens - gitara (Billy Idol).

W planach Kings of Chaos jest trasa koncertowa oraz wydanie kilku EPek, na których ma znaleźć się 3 covery i jeden oryginalny utwór. Trzon zespołu ma być ten sam, za mikrofonem mają jednak pojawiać się różni wokaliści. Jeden z pierwszych utworów Kings of Chaos (jednak bez Hughesa w składzie) będzie można usłyszeć w przeróbce kompozycji Deep Purple "Never Before", która znajdzie się na albumie "Re-Machined: A Tribute To Machine Head".


Revolution Radio Green Day

Green Day jaki jest, każdy widzi (a właściwie słyszy).

Gramy dalej

8 /10
NieWolnOść Hunter

Dystans jaki oddziela dziś zespół Hunter od własnych nagrań z przełomu XX i XXI wieku jest trudny do zmierzenia. Kapela weszła w proces muzycznej...Gramy dalej

3 /10
Ghost ocena 9
Popestar
Gatunek: Heavy metal
Breaking Habits
Gatunek: Rock
Testament ocena 8
Brotherhood of the Snake
Gatunek: Thrash metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31