Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Koncert na 60 gitar w Goleszowie

Koncert na 60 gitar w Goleszowie

23 września w Goleszowie odbędzie się niecodzienny koncert w ramach którego wystąpi 60 gitarzystów.

Wszystko zaczęło się 7 lat temu, wtedy to Mariusz Śniegulski pierwszy raz usłyszał o Śląskim Oktecie Gitarowym pana Franciszka Wieczorka. To zainspirowało go do stworzenia kwartetu, a później oktetu gitarowego w Czerwionce - Leszczynach. Później powstawały kolejne zespoły w Skoczowie, Brennej, Górkach Wielkich, Łączce, Wiśle i Goleszowie. W tym momencie trudno policzyć uczestników wszystkich zespołów.

24 kwietnia 2010 r. w Czerwionce-Leszczynach, odbył się niecodzienny koncert, w którym wzięło udział aż 49 młodych gitarzystów. Byli to wyłącznie uczniowie jednego pedagoga - Mariusza Śniegulskiego. Koncert został wpisany do księgi Polskich Rekordów i Osobliwości. Zespoły mają na swoim koncie także wiele innych koncertów, zarówno w składach liczących tylko 4 osoby, jak i takich gdzie liczba grających wahała się w granicach 30-60 osób. Wyzwaniem zarówno dla Mariusza Śniegulskiego, jak i dla młodych gitarzystów była nie tylko liczba osób, które występowały - to także mix osobowości, charakterów i różnych temperamentów. Warto dodać, że najmłodsi mają tu zaledwie 6 czy 7 lat, za to najstarsi w granicach 18 czy 19. Zespół koncertował już m.in. w domach kultury w Cieszynie, Skoczowie, Goleszowie, Brennej, Wiśle, Czerwionce, Dębowcu oraz w Centrum Kultury i Sztuki im. Zofii Kossak w Górkach Wielkich.

Koncert na 60 gitar to kolejne spotkanie młodych ludzi zafascynowanych gitarą i cieszących się muzykowaniem.

W ubiegłym roku z inicjatywy młodzieży w Miejskim Centrum Kultury "Integrator" powstała Orkiestra Gitarowa Bevin, składająca się z ok. 20 muzyków ze Śląska Cieszyńskiego, spotykających się w piątkowe popołudnia. Zespół prezentuje dwa programy muzyczne. Jeden z nich opiera się na utworach zarówno z zakresu muzyki rozrywkowej, jak i poważnej zaaranżowanych w interesujący sposób na gitarę klasyczną. Drugi składa się z kolęd i autorskich pastorałek. Od pewnego czasu wraz z zespołem występują również wokalistki.

Koncert, który odbędzie się 23 września rozpocznie się o godz. 19.00 w Etno Chacie Topolej w Goleszowie Równia.

Miejsce to zostało wybrane nie bez powodu - można powiedzieć, że jest "z duszą". Ogromną zaletą jest bliskość natury i zapierający dech w piersiach widok na Beskidy. Odnajdzie się tu każda artystyczna dusza - Etno Chata Topolej jest otwarta na kulturę z różnych stron świata. To magiczne miejsce na długo pozostaje w pamięci.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie oraz przy przychylnej pogodzie do wspólnej zabawy przy ognisku.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.


Breakaway Civilization Department

Na ulicach i w fabrykach krzyczą, że narodziło się polskie Ministry. Przez te okrzyki przebija się Department.

Gramy dalej

8 /10
Feeding the Beast EZoo

U podstaw EZoo znalazła się myśl, by grać niczym nieskrępowany, klasyczny, porządnie rozpędzony hard rock. Zupełnie jak za najlepszych czasów...Gramy dalej

7 /10
Dr Misio ocena 7
Zmartwychwstaniemy
Gatunek: Rock
25 lat. Koncert w Trójce
Gatunek: Jazz
Kreator ocena 8
Gods Of Violence
Gatunek: Thrash metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31