Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Dyskografia Hipgnosis na winylach

Dyskografia Hipgnosis na winylach

W październiku ukażą się winylowe edycje studyjnych płyt krakowskiej formacji Hipgnosis.

Już w październiku nakładem wytwórni Audiocave (odpowiedzialnej za wydanie m.in płyty "Alternative 4", zespołu Duncana Pattersona, byłego muzyka Anathemy), ukażą się trzy płyty winylowe Hipgnosis w limitowanym, kolekcjonerskim nakładzie. Reedycja będzie dostępna w formie pięknego boksu z trzema 180-gramowymi winylami i albumem z dziełami Tomasza Sętowskiego, którego obrazy zostały wykorzystane przy tworzeniu okładki "Relusion".

Pierwsza płyta będzie reedycją debiutanckiej "Sky Is The Limit" z 2006 roku, ale najdłuższy utwór, "Ummadellic", pojawi się tam w odmiennej instrumentalnej wersji, z gościnnym udziałem skrzypaczki. Na dwa pozostałe winyle trafi ostatni studyjny album Hipgnosis, zatytułowany "Relusion".

"Audio Cave nie jest firmą stawiającą na zysk, a zdecydowanie na jakość i pewną elitarność pod względem edytorskim, jak i repertuarowym swoich produktów" - tłumaczy SeQ, perkusista i lider Hipgnosis. - "Mnie wydania winylowe naszej muzyki marzyły się od zawsze, więc inaczej skończyć się nie mogło. Bardzo się cieszę! Udzieliliśmy Audio Cave pozwolenia na wydanie 300 sztuk winylowych boksów z dwóch powodów. Po pierwsze, to jak najbardziej odpowiednia ku temu firma, a po drugie (proza życia), tego już o własnych finansowych siłach udźwignąć nie byliśmy w stanie."

"Relusion" ukazał się pod koniec ubiegłego roku nakładem należącej do zespołu wytwórni Hipgnosis-Art (dystrybucja Rock Serwis) i spotkał się z uznaniem ze strony fanów i dziennikarzy, między innymi zajmując pierwsze miejsce wśród polskich płyt w podsumowaniu roku 2011 audycji "Noc Muzycznych Pejzaży" Piotra Kosińskiego (a piątek w klasyfikacji 'ogólnoświatowej') w radiowej Trójce, a także trafiając na pierwsze miejsce bestsellerów firmy Rock Serwis. Podobnie było z debiutanckim albumem "Sky Is The Limit".

Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31