Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Dyskografia Hipgnosis na winylach

Dyskografia Hipgnosis na winylach

W październiku ukażą się winylowe edycje studyjnych płyt krakowskiej formacji Hipgnosis.

Już w październiku nakładem wytwórni Audiocave (odpowiedzialnej za wydanie m.in płyty "Alternative 4", zespołu Duncana Pattersona, byłego muzyka Anathemy), ukażą się trzy płyty winylowe Hipgnosis w limitowanym, kolekcjonerskim nakładzie. Reedycja będzie dostępna w formie pięknego boksu z trzema 180-gramowymi winylami i albumem z dziełami Tomasza Sętowskiego, którego obrazy zostały wykorzystane przy tworzeniu okładki "Relusion".

Pierwsza płyta będzie reedycją debiutanckiej "Sky Is The Limit" z 2006 roku, ale najdłuższy utwór, "Ummadellic", pojawi się tam w odmiennej instrumentalnej wersji, z gościnnym udziałem skrzypaczki. Na dwa pozostałe winyle trafi ostatni studyjny album Hipgnosis, zatytułowany "Relusion".

"Audio Cave nie jest firmą stawiającą na zysk, a zdecydowanie na jakość i pewną elitarność pod względem edytorskim, jak i repertuarowym swoich produktów" - tłumaczy SeQ, perkusista i lider Hipgnosis. - "Mnie wydania winylowe naszej muzyki marzyły się od zawsze, więc inaczej skończyć się nie mogło. Bardzo się cieszę! Udzieliliśmy Audio Cave pozwolenia na wydanie 300 sztuk winylowych boksów z dwóch powodów. Po pierwsze, to jak najbardziej odpowiednia ku temu firma, a po drugie (proza życia), tego już o własnych finansowych siłach udźwignąć nie byliśmy w stanie."

"Relusion" ukazał się pod koniec ubiegłego roku nakładem należącej do zespołu wytwórni Hipgnosis-Art (dystrybucja Rock Serwis) i spotkał się z uznaniem ze strony fanów i dziennikarzy, między innymi zajmując pierwsze miejsce wśród polskich płyt w podsumowaniu roku 2011 audycji "Noc Muzycznych Pejzaży" Piotra Kosińskiego (a piątek w klasyfikacji 'ogólnoświatowej') w radiowej Trójce, a także trafiając na pierwsze miejsce bestsellerów firmy Rock Serwis. Podobnie było z debiutanckim albumem "Sky Is The Limit".

Groovin' In Greaseland Rick Estrin & The Nightcats

Niecałą godzinę przesiąkniętych optymizmem i humorem, zatopionych w beztroskiej zabawie bluesów zaserwował Rick Estrin.

Gramy dalej

7 /10
Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound
Gatunek: Metal
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31