Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Warsztaty z Michałem Grottem

Warsztaty z Michałem Grottem

20 października 2012 w szczecińskiej Piwnicy Artystycznej Loft odbędą się warsztaty ze znanym polskim basistą Michałem Grottem.

Zajęcia będą miały miejsce w Piwnicy Artystycznej Loft (w budynku policealnych Szkół Delta przy Placu Żołnierza 5), w godzinach od 15.00 do 19.00. Po krótkiej przerwie, około godziny 21.00 w tym samym miejscu rozpocznie się małe "Jam-Session", w którym weźmie udział zaproszony gość.

Udział w warsztatach oraz w wieczornym występie, dzięki wsparciu finansowemu ze strony Miasta Szczecin, jest darmowy.

Warsztaty Music Art, organizowane przez Stowarzyszenie Loft Art kierowane są do głównie do basistów, ale skorzystają na nich również wszyscy pozostali zainteresowani nauką muzyki.

Jednocześnie wszyscy chętni do udziału w zajęciach w pozostałych klasach - wokalnej, perkusyjnej oraz w klasie gitary mogą zapisywać się na zajęcia. Szczegółowy plan zajęć oraz opis kadry na stronach www.warsztatymuzyczne.com oraz www.loftart.com.pl

Michał Grott debiutował w 2000 roku podczas telewizyjnego koncertu Kasi Kowalskiej, na którym zastępował swojego nauczyciela Wojtka Pilichowskiego u którego uczył się trzy lata wcześniej. Następnie w 2001 roku zaczął grać w zespole Edyty Bartosiewicz, co zaowocowało nagraniem płyty. Od roku 2002 Michał coraz częściej był zapraszany do współpracy z różnymi wykonawcami polskiej sceny muzycznej - między innymi z: Edytą Bartosiewicz, Kasią Kowalską, Natalią Kukulską, Pinnawelą, duetem Borysewicz$Kukiz, Andrzejem Piasecznym, Robertem Janowskim, Robertem Chojnackim, Kayah, Alicją Janosz, Blue Cafe, INGRID, Velvet, September, Mat Pokora, Danny, Chris de Burg, Freedom, Krzysztofem Kiljańskim, Marcinem Nowakowskim, The Boogie Town, Jet Set, Krzysią Górniak, Vienio i Pele, MORWA, The Calog, Sto%Bawełny.

W 2005 roku ukończył Wydział Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie profesora Jacka Niedzieli. W tym samym roku, znana na całym świecie firma Yamaha, zaczęła współpracę z Michałem - obecnie jest polskim endorserem produktów basowych Yamaha.

Od 2005 roku coraz częściej uczestniczy w nagraniach studyjnych m.in.: Virgin "FICCA", Kasia Rodowicz, Pinnawela "Soulahili", TheCalog "Parę Chwil ", Robert Chojnacki "Saksophonic", muzyka do filmu "Komornik" (git. basowa), Ania Dąbrowska i Monika Brodka "Duety Gali", Marcin Nowakowski "Smooth Jazz Cafe 7", Michał Grott "The best of Polish Smooth Jazz". Grał na większości renomowanych festiwali w Polsce m.in.: z zespołem Perfect podczas koncertu jubileuszowego w Sopocie, z Robertem Chojnackim i Pawłem Kukizem w Opolu oraz w orkiestrze Tomka Szymusia na festiwalu TopTrendy, z orkiestrą Tomka Filipczaka na festiwalu w Opolu 2008. Razem z orkiestrą Jacka Piskorza grał na festiwalu w Opolu w 2009 r. w programie "Jak oni śpiewają?" oraz w show Polsatu "Tylko nas dwoje".

W kwietniu 2009 roku Michał Grott wraz ze wspaniałym producentem Wojtkiem Olszakiem, w Woobie Doobie Studio, ukończył produkcję swojej debiutanckiej płyty, na której zgodziło się wystąpić wielu wspaniałych muzyków m.in.: Michał Dąbrówka, Piotr Wojtasik, Krzysztof Herdzin, Kuba Badach, Ania Szarmach, Paulina Przybysz (Pinnawela), Marcin Nowakowski, Artur Lipiński, Michał "FOX" Król.

 

The Source Ayreon

Przychodzi na myśl porównanie, że tak jak w świecie kina każdy aktor chciał grać pod reżyserskim okiem Stanleya Kubricka, a obecnie u choćby...Gramy dalej

8 /10
The Eternal Reign Born of Osiris

Dobrze, że muzycy Born of Osiris są świadomi własnych niedoskonałości, tym bardziej, że dwie pierwsze płyty nagrywali za czasów liceum....Gramy dalej

8 /10
Jon Lord ocena 5
Windows
Gatunek: Progressive rock
Maigra ocena 7
Encrypted
Gatunek: Metal
Wybacz
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30