Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowe kawałki Red Hot Chili Peppers do odsłuchania w sieci

Nowe kawałki Red Hot Chili Peppers do odsłuchania w sieci

Na oficjalnym kanale Youtube Red Hot Chili Peppers pojawiły się dwa kolejne kawałki zarejestrowane w trakcie sesji nagraniowych I'm With You (wrzesień 2010 - marzec 2011) - Never Is a Long Time i Love Of Your Life.

Pierwszy z nich poraża na wstępie udziwnioną progresją akordową, do jakich zdążył już przyzwyczaić nas stosunkowo nowy jeszcze "nabytek" zespołu - 32-letni gitarzysta/multiinstrumentalista Josh Klinghoffer. Muzyczne pejzaże, eklektyczne formy i ulotne efekty dodające przestrzeni to swoisty znak rozpoznawczy muzyka, który przejął obowiązki wiosłowego po odejściu Johna Frusciante w 2009 r. Panowie mają już swoje lata i dzikie funk-rockowe improwizacje coraz częściej zastępują przemyślanymi, refleksyjnymi balladami.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Świetnym tego przykładem jest druga piosenka pary - Love Of Your Life. Nastrojowa gitara, chórki i melodramatyczna linia wokalna nie od razu przekonają do siebie wieloletnich fanów. Znalazło się tu także miejsce dla odrobiny "wirtuozerskiego zepsucia", którego brak to najczęstszy chyba argument przeciwników Klingohoffera. Tak bardzo kochaliśmy solówki w wykonaniu Frusciante. Na szczęście, Josh nabiera pewności i coraz częściej wykracza poza swój "comfort zone", czemu wyraz daje i w tej kompozycji. Na zakończenie krótkie instrumentalne outro z podkreśloną linią basu.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

To już trzecia para B-sidów, których łącznie usłyszymy aż 17. Piosenki, wydawane w formie cyfrowej oraz na małych, 7-calowych winylach, to nie lada gratka dla każdego fana i wydarzenie w historii Peppersów bezprecedensowe.

Niemałym zaskoczeniem była informacja, że jakikolwiek niewydany materiał sesji I'm With You w ogóle istnieje! Panowie, chcący postawić tym razem na minimalizm (w opozycji do megalomanii pod postacią Stadium Arcadium - 28 utworów na albumie + 9 odrzutów), od samego początku uparcie twierdzili, iż w studiu zarejestrowali tylko i wyłącznie 14 kompozycji albumowych. O tym, że na B-sidy nie ma co liczyć, utwierdziły nas single, po raz pierwszy w historii kapeli pozbawione jakichkolwiek bonusów.

Co więc skłoniło Red Hotów do zmiany decyzji? Czyżby od początku szykowali fanom taką niespodziankę? A może chodzi tu raczej o zasilenie funduszy wytwórni? I'm With You to bowiem najgorzej sprzedający się krążek od czasu podpisania kontraktu z Warnerem.

Pozostałe wydane dotychczas odrzuty to Strange Man, Long Progression, Magpies On Fire i Victorian Machinery. Następna parka trafi do sprzedaży oraz na YT już 2 listopada. TUTAJ możecie podejrzeć daty wydania i odliczanie do wszystkich pozostałych par B-sidów.

RHCPmaniak
Autor jest administratorem współpracującego z Magazynem Gitarzysta serwisu rhcpmania (wszystko o Red Hot Chili Peppers).

Out of the Voiceless Grave The Lurking Fear

Dokładnie taki death metal lubię. Szybki, surowy, bez technicznych wygibasów i zbędnych ceregieli.

Gramy dalej

7 /10
Respekt Korpus

W latach osiemdziesiątych Korpus to była pierwsza liga i znacząca nazwa. Wojowali na scenie obok TSA, KATa i Turbo, będąc zarazem jednym z symboli...Gramy dalej

7 /10
Wolves
Gatunek: Punk
Power of Peace
Gatunek: Funk
Heatwave
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30