Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Łódzki koncert Hawthorne Heights i The Elijah w środę

Łódzki koncert Hawthorne Heights i The Elijah w środę

Już 10 października w ramach Good Warning! 18 w łódzkim klubie Luka wystąpią Hawthorne Heights, The Elijah oraz Siren's Dawn.

Hawthorne Heights (post-hardcore / USA)
Najpierw jako A Day In the Life, potem jako Hawthorne Heights od początku tego millennium jechali z min. Emery, Silverstein czy Funeral For A Friend na wózku z napisem “pierwsza liga nowej fali post-hardcore’u". Teraz HH to trochę inny zespół. Po wielkim sukcesie za Oceanem (ich drugi album zajął 1 miejsce na alternatywnej liście Billboardu), nagraniu czterech długogrających płyt w dużych wytwórniach, emisji klipów w radio i MTV, umieszczeniu utworów na ścieżkach dźwiękowych do filmów tj. Elektra czy Underworld: Evolution, kapela przeszła komercyjny… regres. Paradoksalnie, z powrotem stali się DIY. W zeszłym roku założyli swoją własną wytwórnię: Cardboard Empire i wydają w niej wyprodukowane przez siebie płyty. Na koncercie w Łodzi będą promować nową EPkę "Hope", która jest drugą częścią trylogii na której wracają do hardcore’owych korzeni.

The Elijah
(post-post-hardcore / UK)
The Elijah z kolei zamiast odwoływać się do hardcore’owej historii, patrzą w przyszłość. Dostają się na kolejny level post-hardcore’u wydłużając kompozycje i urozmaicając je ambientowymi wstawkami. Na ich debiutanckim krążku "I Loved I Hated I Destroyed I Created" więcej jest posępnego post-rocka niż intensywnego hardcore’u. Choć nazywanie muzyki "epicką" jest niepoprawne językowo, ich twórczość można by śmiało określić mianem epicka.

Siren's Dawn
(metalcore / PL)
Choć mają na koncie dopiero jedną (ale za to bardzo dobrą) EPkę - rozpalają nadzieje na rozkwit bądź też nawet dominację łódzkiej sceny metalcore, która nie imponuje pod względem liczby artystów. Ci młodzi z Łodzi rozpalają też nadzieje tym, że na ich playlistach z iPodów można znaleźć takie kapele jak Parkway Drive czy The Dillinger Escape Plan - co skutkuje tym, że nie mogą więc tworzyć kiepskiej muzyki.

10.10.2012
Luka, Zgierska 26a, Łódź

Godzina: 20:00

Bilety:
25 zł (przedsprzedaż)
30 zł w dniu koncertu

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.


Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31