Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Łódzki koncert Hawthorne Heights i The Elijah w środę

Łódzki koncert Hawthorne Heights i The Elijah w środę

Już 10 października w ramach Good Warning! 18 w łódzkim klubie Luka wystąpią Hawthorne Heights, The Elijah oraz Siren's Dawn.

Hawthorne Heights (post-hardcore / USA)
Najpierw jako A Day In the Life, potem jako Hawthorne Heights od początku tego millennium jechali z min. Emery, Silverstein czy Funeral For A Friend na wózku z napisem “pierwsza liga nowej fali post-hardcore’u". Teraz HH to trochę inny zespół. Po wielkim sukcesie za Oceanem (ich drugi album zajął 1 miejsce na alternatywnej liście Billboardu), nagraniu czterech długogrających płyt w dużych wytwórniach, emisji klipów w radio i MTV, umieszczeniu utworów na ścieżkach dźwiękowych do filmów tj. Elektra czy Underworld: Evolution, kapela przeszła komercyjny… regres. Paradoksalnie, z powrotem stali się DIY. W zeszłym roku założyli swoją własną wytwórnię: Cardboard Empire i wydają w niej wyprodukowane przez siebie płyty. Na koncercie w Łodzi będą promować nową EPkę "Hope", która jest drugą częścią trylogii na której wracają do hardcore’owych korzeni.

The Elijah
(post-post-hardcore / UK)
The Elijah z kolei zamiast odwoływać się do hardcore’owej historii, patrzą w przyszłość. Dostają się na kolejny level post-hardcore’u wydłużając kompozycje i urozmaicając je ambientowymi wstawkami. Na ich debiutanckim krążku "I Loved I Hated I Destroyed I Created" więcej jest posępnego post-rocka niż intensywnego hardcore’u. Choć nazywanie muzyki "epicką" jest niepoprawne językowo, ich twórczość można by śmiało określić mianem epicka.

Siren's Dawn
(metalcore / PL)
Choć mają na koncie dopiero jedną (ale za to bardzo dobrą) EPkę - rozpalają nadzieje na rozkwit bądź też nawet dominację łódzkiej sceny metalcore, która nie imponuje pod względem liczby artystów. Ci młodzi z Łodzi rozpalają też nadzieje tym, że na ich playlistach z iPodów można znaleźć takie kapele jak Parkway Drive czy The Dillinger Escape Plan - co skutkuje tym, że nie mogą więc tworzyć kiepskiej muzyki.

10.10.2012
Luka, Zgierska 26a, Łódź

Godzina: 20:00

Bilety:
25 zł (przedsprzedaż)
30 zł w dniu koncertu

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.


Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31