Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Chainfest 2008

Chainfest 2008

17 października w Amfiteatrze Parku Górczewska na Bemowie w Warszawie nadarzy się okazja obejrzenia występu żywej legendy progresywnego heavy metalu – grupy Evergrey. Szwedom wtórować będzie polska młoda thrash metalowa grupa Chain Reaction oraz węgierski Flameborn.
17 października w Amfiteatrze Parku Górczewska na Bemowie w Warszawie nadarzy się okazja obejrzenia występu żywej legendy progresywnego heavy metalu – grupy Evergrey. Szwedom wtórować będzie polska młoda thrash metalowa grupa Chain Reaction oraz węgierski Flameborn.

Koncert został zorganizowany przez Centrum Kultury Bemowo – ArtBem oraz przy współpracy samego zespołu Chain Reaction. Informacją, która zapewne także ucieszy fanów jest cena biletów, która wynosi zaledwie 10 zł. Pieniądze na organizację imprezy przeznaczyła Gmina Warszawa-Bemowo w ramach realizowanych przez ArtBem imprez kulturowych. Warto nadmienić, że występ Evergrey zapoczątkuje coroczny festiwal "Chain Fest".

Evergrey to już legenda progresywnego grania. Szwedzki zespół w ciągu 10 lat kariery nagrał 6 albumów. Pierwsze z nich utrzymane były w klimacie progresywnego metalu w charakterze Dream Theater, z czasem jednak wypracowali swój własny, unikalny styl. Muzycy Evergrey znani są z doskonałych występów na żywo, a jeden z nich można podziwiać na zarejestrowanym w Operze Gothenburskiej DVD "A Night To Remember", gdzie Evergrey wspólnie z orkiestrą wykonał swoje największe przeboje.Zespół poprzedzający występ Szwedów to Chain Reaction. Obecnie grupa jest na etapie promocji debiutanckiej, pełnometrażowej płyty "Vicious Circle", która niedługo zostanie wydana zarówno w Polsce jak i za granicą. Muzykę, która prezentują określają mianem "modern metalu" łączącego w sobie elementy thrash, heavy, stoner i innych gatunków. Po nagraniu w 2006 roku dema "Id" zespół został zauważony i zaproszony do programu Kuba Wojewódzki, w którym wystąpił na żywo wykonując utwór Manipulacja.Jako pierwszy suport natomiast, wystąpi zespół Flameborn z Węgier znany w swojej ojczyźnie pod nazwą Tudmazar. Chłopaki dopiero zaczynają karierę międzynarodową, jednak na rodzimym rynku wydali już dwie płyty - obie po węgiersku. Teraz, pod nazwą Flameborn i z angielskimi lirykami, zamierzają podbić Europę.www.evergrey.net
www.myspace.com/officialevergrey

www.chainreaction.pl
www.myspace.com/chainreactionpl

www.flameborn.net
www.myspace.com/tuzmadar
Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31