Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Chainfest 2008

Chainfest 2008

17 października w Amfiteatrze Parku Górczewska na Bemowie w Warszawie nadarzy się okazja obejrzenia występu żywej legendy progresywnego heavy metalu – grupy Evergrey. Szwedom wtórować będzie polska młoda thrash metalowa grupa Chain Reaction oraz węgierski Flameborn.
17 października w Amfiteatrze Parku Górczewska na Bemowie w Warszawie nadarzy się okazja obejrzenia występu żywej legendy progresywnego heavy metalu – grupy Evergrey. Szwedom wtórować będzie polska młoda thrash metalowa grupa Chain Reaction oraz węgierski Flameborn.

Koncert został zorganizowany przez Centrum Kultury Bemowo – ArtBem oraz przy współpracy samego zespołu Chain Reaction. Informacją, która zapewne także ucieszy fanów jest cena biletów, która wynosi zaledwie 10 zł. Pieniądze na organizację imprezy przeznaczyła Gmina Warszawa-Bemowo w ramach realizowanych przez ArtBem imprez kulturowych. Warto nadmienić, że występ Evergrey zapoczątkuje coroczny festiwal "Chain Fest".

Evergrey to już legenda progresywnego grania. Szwedzki zespół w ciągu 10 lat kariery nagrał 6 albumów. Pierwsze z nich utrzymane były w klimacie progresywnego metalu w charakterze Dream Theater, z czasem jednak wypracowali swój własny, unikalny styl. Muzycy Evergrey znani są z doskonałych występów na żywo, a jeden z nich można podziwiać na zarejestrowanym w Operze Gothenburskiej DVD "A Night To Remember", gdzie Evergrey wspólnie z orkiestrą wykonał swoje największe przeboje.Zespół poprzedzający występ Szwedów to Chain Reaction. Obecnie grupa jest na etapie promocji debiutanckiej, pełnometrażowej płyty "Vicious Circle", która niedługo zostanie wydana zarówno w Polsce jak i za granicą. Muzykę, która prezentują określają mianem "modern metalu" łączącego w sobie elementy thrash, heavy, stoner i innych gatunków. Po nagraniu w 2006 roku dema "Id" zespół został zauważony i zaproszony do programu Kuba Wojewódzki, w którym wystąpił na żywo wykonując utwór Manipulacja.Jako pierwszy suport natomiast, wystąpi zespół Flameborn z Węgier znany w swojej ojczyźnie pod nazwą Tudmazar. Chłopaki dopiero zaczynają karierę międzynarodową, jednak na rodzimym rynku wydali już dwie płyty - obie po węgiersku. Teraz, pod nazwą Flameborn i z angielskimi lirykami, zamierzają podbić Europę.www.evergrey.net
www.myspace.com/officialevergrey

www.chainreaction.pl
www.myspace.com/chainreactionpl

www.flameborn.net
www.myspace.com/tuzmadar
Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30