Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Zgarnij album Uno formacji Green Day

Zgarnij album Uno formacji Green Day

We wrześniu ukazała się "¡Uno!" pierwsza część planowanej trylogii mistrzów pop punka z Green Day. Egzemplarze płyty do wygrania w naszym konkursie.

"¡Uno!" to dziewiąty materiał Green Day i jednocześnie pierwsza część trylogii, którą w ciągu kilku miesięcy uzupełnią krążki "¡Dos!" oraz "¡Tré!".

"Trzeba mieć jaja, żeby zrobić coś takiego" - powiedział o płycie producent Rob Cavallo, który po raz kolejny spotkał się z triem w studiu nagraniowym. Tuzin piosenek zaczęto rejestrować w walentynki 2012 w Oakland, w Kalifornii. Choć Green Day istnieje już blisko 30 lat, atmosfera w studiu nie miała w sobie nic z rutyny. Była twórcza i radosna.

Piosenki, które znalazły się na "¡Uno!" są mocniejsze i bardziej popowe niczym "połączenie AC/DC i wczesnych Beatlesów". Nie brakuje elementów… tanecznych. Na pierwszego singla trio wybrało piosenkę "Oh Love", do której zrealizowano ciekawy wideoklip, wyreżyserowany przez Samuela Bayera, który już wcześniej współpracował z Green Day, a na koncie ma tak niezapomniane teledyski jak choćby "Smells Like Teen Spirit" Nirvany i "Until It Sleeps" Metalliki.

Kolejną promującą piosenką jest "Kill The DJ", a następną "Troublemaker".

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym albumu.

Konkurs:

Mamy do wygrania 5 egzemplarzy płyty. Odpowiedzi przesyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Green Day. Nazwiska zwycięzców ogłosimy w poniedziałek ok. 12:00.

Pytanie:

Na okładkach krążków wchodzących w skład planowanej trylogii znalazły się twarze muzyków formacji. Czyja facjata zdobi "¡Uno!"?

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Na okładce płyty umieszczono twarz Billie Joe Armstronga. Płyty otrzymują: Joanna Kraczla, Agata Olma, Mateusz Czyczuk, Aleksandra Basińska, Paulina Grocholska.

Gratulujemy!


You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

The Source Ayreon

Przychodzi na myśl porównanie, że tak jak w świecie kina każdy aktor chciał grać pod reżyserskim okiem Stanleya Kubricka, a obecnie u choćby...Gramy dalej

8 /10
The Eternal Reign Born of Osiris

Dobrze, że muzycy Born of Osiris są świadomi własnych niedoskonałości, tym bardziej, że dwie pierwsze płyty nagrywali za czasów liceum....Gramy dalej

8 /10
Jon Lord ocena 5
Windows
Gatunek: Progressive rock
Maigra ocena 7
Encrypted
Gatunek: Metal
Wybacz
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30