Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Zgarnij album Uno formacji Green Day

Zgarnij album Uno formacji Green Day

We wrześniu ukazała się "¡Uno!" pierwsza część planowanej trylogii mistrzów pop punka z Green Day. Egzemplarze płyty do wygrania w naszym konkursie.

"¡Uno!" to dziewiąty materiał Green Day i jednocześnie pierwsza część trylogii, którą w ciągu kilku miesięcy uzupełnią krążki "¡Dos!" oraz "¡Tré!".

"Trzeba mieć jaja, żeby zrobić coś takiego" - powiedział o płycie producent Rob Cavallo, który po raz kolejny spotkał się z triem w studiu nagraniowym. Tuzin piosenek zaczęto rejestrować w walentynki 2012 w Oakland, w Kalifornii. Choć Green Day istnieje już blisko 30 lat, atmosfera w studiu nie miała w sobie nic z rutyny. Była twórcza i radosna.

Piosenki, które znalazły się na "¡Uno!" są mocniejsze i bardziej popowe niczym "połączenie AC/DC i wczesnych Beatlesów". Nie brakuje elementów… tanecznych. Na pierwszego singla trio wybrało piosenkę "Oh Love", do której zrealizowano ciekawy wideoklip, wyreżyserowany przez Samuela Bayera, który już wcześniej współpracował z Green Day, a na koncie ma tak niezapomniane teledyski jak choćby "Smells Like Teen Spirit" Nirvany i "Until It Sleeps" Metalliki.

Kolejną promującą piosenką jest "Kill The DJ", a następną "Troublemaker".

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym albumu.

Konkurs:

Mamy do wygrania 5 egzemplarzy płyty. Odpowiedzi przesyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Green Day. Nazwiska zwycięzców ogłosimy w poniedziałek ok. 12:00.

Pytanie:

Na okładkach krążków wchodzących w skład planowanej trylogii znalazły się twarze muzyków formacji. Czyja facjata zdobi "¡Uno!"?

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Na okładce płyty umieszczono twarz Billie Joe Armstronga. Płyty otrzymują: Joanna Kraczla, Agata Olma, Mateusz Czyczuk, Aleksandra Basińska, Paulina Grocholska.

Gratulujemy!


You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31