Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Zgarnij album Uno formacji Green Day

Zgarnij album Uno formacji Green Day

We wrześniu ukazała się "¡Uno!" pierwsza część planowanej trylogii mistrzów pop punka z Green Day. Egzemplarze płyty do wygrania w naszym konkursie.

"¡Uno!" to dziewiąty materiał Green Day i jednocześnie pierwsza część trylogii, którą w ciągu kilku miesięcy uzupełnią krążki "¡Dos!" oraz "¡Tré!".

"Trzeba mieć jaja, żeby zrobić coś takiego" - powiedział o płycie producent Rob Cavallo, który po raz kolejny spotkał się z triem w studiu nagraniowym. Tuzin piosenek zaczęto rejestrować w walentynki 2012 w Oakland, w Kalifornii. Choć Green Day istnieje już blisko 30 lat, atmosfera w studiu nie miała w sobie nic z rutyny. Była twórcza i radosna.

Piosenki, które znalazły się na "¡Uno!" są mocniejsze i bardziej popowe niczym "połączenie AC/DC i wczesnych Beatlesów". Nie brakuje elementów… tanecznych. Na pierwszego singla trio wybrało piosenkę "Oh Love", do której zrealizowano ciekawy wideoklip, wyreżyserowany przez Samuela Bayera, który już wcześniej współpracował z Green Day, a na koncie ma tak niezapomniane teledyski jak choćby "Smells Like Teen Spirit" Nirvany i "Until It Sleeps" Metalliki.

Kolejną promującą piosenką jest "Kill The DJ", a następną "Troublemaker".

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym albumu.

Konkurs:

Mamy do wygrania 5 egzemplarzy płyty. Odpowiedzi przesyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Green Day. Nazwiska zwycięzców ogłosimy w poniedziałek ok. 12:00.

Pytanie:

Na okładkach krążków wchodzących w skład planowanej trylogii znalazły się twarze muzyków formacji. Czyja facjata zdobi "¡Uno!"?

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Na okładce płyty umieszczono twarz Billie Joe Armstronga. Płyty otrzymują: Joanna Kraczla, Agata Olma, Mateusz Czyczuk, Aleksandra Basińska, Paulina Grocholska.

Gratulujemy!


You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31