Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Koncert Brutus już w środę

Koncert Brutus już w środę

Już w najbliższą środę, 31 października, w warszawskim klubie Fonobar wystąpi szwedzko-norweski vintage rockowy zespół Brutus.

Brutus to kolejny, po Witchcraft, Graveyard, Lonely Kamel i wielu innych, przykład fenomenu muzycznego, jakim w ostatnich latach są retro-rockowe kapele ze Skandynawii. Z niewiadomego powodu zimny, północny klimat wpływa pozytywnie na tworzenie psychodelicznych bluesów i około-Sabbathowych riffów. Zgodnie z zasadą, że "dawniej po prostu wszystko brzmiało lepiej", panowie z Brutusa do swoich inspiracji zaliczają m. in. Blue Cheer, Cream, Pentagram, czy też Grand Funk Railroad - jednymi słowy oferują dawkę porządnego, psychodelicznego hard rocka.

Zespół jest w trakcie pisania materiału na swoją drugą płytę, następcę świetnie przyjętego krążka zatytułowanego po prostu "Brutus" (Transubstans Records, 2010). Po serii koncertów głównie na Półwyspie Skandynawskim, kapela postanowiła w końcu przetransportować swoje wąsate dźwięki na kontynent. Warszawski występ będzie jednym z przystanków trasy, w której towarzyszy jej niemiecka stoner-rockowa ekipa Stohnehead.

Tak więc panowie - prasujcie swoje dzwony i pomadujcie wąsy, a panie - rozpuszczajcie włosy i wyciągajcie z szafy mamy hippisowskie sukienki - halloweenowy koncert w Fonobarze będzie prawdziwą podróżą w czasie i przestrzeni, a także hołdem złożonym kapelom, które w latach '60 i '70 ubiegłego stulecia, ukształtowały brzmienie całej rockowej muzyki.

Brutus (NO/SWE) / Stonehead (DE)
Warszawa, Klub Fonobar - Wawelska 5


Start: 20:00

Bilety: 25 zł w przedsprzedaży/35 zł w dniu koncertu (do nabycia w sieci Ticketpro i Empikach)

http://www.brutusband.com/
https://www.facebook.com/events/274075246026361/
http://youtu.be/u3nKvrUlY3Y
http://youtu.be/mTsqNEePPJU

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28