Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Koncert Brutus już w środę

Koncert Brutus już w środę

Już w najbliższą środę, 31 października, w warszawskim klubie Fonobar wystąpi szwedzko-norweski vintage rockowy zespół Brutus.

Brutus to kolejny, po Witchcraft, Graveyard, Lonely Kamel i wielu innych, przykład fenomenu muzycznego, jakim w ostatnich latach są retro-rockowe kapele ze Skandynawii. Z niewiadomego powodu zimny, północny klimat wpływa pozytywnie na tworzenie psychodelicznych bluesów i około-Sabbathowych riffów. Zgodnie z zasadą, że "dawniej po prostu wszystko brzmiało lepiej", panowie z Brutusa do swoich inspiracji zaliczają m. in. Blue Cheer, Cream, Pentagram, czy też Grand Funk Railroad - jednymi słowy oferują dawkę porządnego, psychodelicznego hard rocka.

Zespół jest w trakcie pisania materiału na swoją drugą płytę, następcę świetnie przyjętego krążka zatytułowanego po prostu "Brutus" (Transubstans Records, 2010). Po serii koncertów głównie na Półwyspie Skandynawskim, kapela postanowiła w końcu przetransportować swoje wąsate dźwięki na kontynent. Warszawski występ będzie jednym z przystanków trasy, w której towarzyszy jej niemiecka stoner-rockowa ekipa Stohnehead.

Tak więc panowie - prasujcie swoje dzwony i pomadujcie wąsy, a panie - rozpuszczajcie włosy i wyciągajcie z szafy mamy hippisowskie sukienki - halloweenowy koncert w Fonobarze będzie prawdziwą podróżą w czasie i przestrzeni, a także hołdem złożonym kapelom, które w latach '60 i '70 ubiegłego stulecia, ukształtowały brzmienie całej rockowej muzyki.

Brutus (NO/SWE) / Stonehead (DE)
Warszawa, Klub Fonobar - Wawelska 5


Start: 20:00

Bilety: 25 zł w przedsprzedaży/35 zł w dniu koncertu (do nabycia w sieci Ticketpro i Empikach)

http://www.brutusband.com/
https://www.facebook.com/events/274075246026361/
http://youtu.be/u3nKvrUlY3Y
http://youtu.be/mTsqNEePPJU

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Big Fun Trio Elvin Bishop

Czterdzieści minut znakomitej rozrywki spod znaku klasycznego bluesa zaserwował Elvin Bishop na najnowszym albumie "Big Fun Trio".

Gramy dalej

7 /10
Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth
Gatunek: Blues rock
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31