Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / John McLaughlin & The 4th Dimension - zmiana miejsca koncertu

John McLaughlin & The 4th Dimension - zmiana miejsca koncertu

Wrocławski koncert Johna McLaughlina & The 4th Dimension został przeniesiony z Hali Orbita do Centrum Sztuki Impart.

Ten legendarny gitarzysta wystąpi w Imparcie 3 listopada o godzinie 19:45 w ramach 15 Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara 2012. Koncert jest częścią europejskiej trasy koncertowej promującej najnowszy album "Now Here This" nagrany przez Johna McLaughlina & The 4th Dimension. Podczas sobotniego koncertu zespół wystąpi w składzie: Gary Husband (perkusja, klawisze), Etienne M’Bappé (bas) i Ranjit Barot (perkusja).

Swoim ostatnim albumem nagranym pod szyldem The 4th Dimension John McLaughlin, rozbudził oczekiwania słuchaczy. "To The One" okrzyknięty został najbardziej spójną i melodyjną płytą w całej jego karierze. Z kolei najnowszy krążek, "Now Here This", zapowiadany był jako kulminacja jego dotychczasowej twórczości, od czasów Mahavishnu Orchestra po The 4th Dimension. Jest to z jednej strony bardzo osobisty album, który mógłby zastąpić kompletną dyskografię McLaughlina, gdyż zawiera całe spektrum jego różnorodnego stylu, objawianego na przestrzeni lat pod szyldami różnych projektów. Jednak z drugiej strony, gitarzysta podkreśla, że jest to dzieło zespołowe i że na ostateczne brzmienie "Now Here This" wpływ mieli wszyscy członkowie The 4th Dimension. Utwory zawarte na płycie portretują każdego z nich jako indywidualnego muzyka, ale jednocześnie przedstawiają muzyczną ewolucję zespołu. Sam McLaughlin nieskromnie przyznaje, że od czasu powstania w 2004 roku The 4th Dimension nigdy nie brzmiało lepiej. Będzie się można o tym przekonać już w najbliższą sobotę w Imparcie.

03.11.2012,
godz. 19:45

Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17

www.gitara.wroclaw.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.

The I Devilish Impressions

We framudze smukły krzyż z diamentu płonie... na ziemi dymi się trumienny krzyż... oto symbole wielkiego powrotu Devilish Impressions, oto album...Gramy dalej

9 /10
The Spark Enter Shikari

Wrócili! Inni, odmienieni, ciekawsi, mniej zbuntowani, a jednak wciąż tak samo czarujący jak zwykle.

Gramy dalej

7 /10
Motorhead ocena 9
Under Cover
Gatunek: Rock
Jamal ocena 5
1994
Gatunek: Rock
Out of the Voiceless Grave
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30