Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Colin Vearncombe w Polsce już w poniedziałek

Colin Vearncombe w Polsce już w poniedziałek

Już w najbliższy poniedziałek 5 listopada w warszawskim klubie Progresja wystąpi Colin Vearncombe, znany szerszej publiczności jako Black, autor wielkiego hitu lat '80 -"Wonderful Life".

Artysta w latach osiemdziesiątych zdobył uznanie m.in. dzięki utworom "Wonderful Life" i "Sweetest Smile". Jak sam przyznaje, inspiracje muzyczne czerpał od Elvisa Presleya i Jacquesa Brela. Melancholijne, refleksyjne utwory Blacka rozeszły się po całym świecie w 2,5 milionowym nakładzie. Dzięki temu sukcesowi muzyk wpisał się na stałe w historię sceny komercyjnej. Jednak nie spoczął na laurach, lata dziewięćdziesiąte przyniosły kolejne albumy, a także własną wytwórnię płytową Nero Schwarz.

Black ma na swoim koncie już 14 płyt. Ostatnia z nich, wydana w 2011, "Any Colour You Like", jest podsumowaniem wieloletniej działalności Colina Vearncombe'a. Znajdują się na niej dobrze znane publiczności utwory w nowych aranżacjach, wybrane przez fanów z ostatnich dwóch dekad. Rok bieżący Colin zakończy dwoma dużymi projektami, które promuje trasa koncertowa po Europie. Pierwszy z nich to wydanie kolejnego minialbumu. Będzie to pierwsza z serii płyt zawierających po kilka nowych utworów. Seria będzie wydawana już od końca 2012 roku. Muzyka nie jest jednak wyłącznym obszarem aktywności artysty. Także pod koniec roku 2012 Black planuje wystawę swoich prac plastycznych, które powstawały w ostatnim czasie oraz publikację książki zawierającą grafiki, rysunki oraz poezje.

W Polsce 5 listopada w warszawskim klubie Progresja zaplanowany jest wyjątkowo nastrojowy, akustyczny koncert Vearncombe'a, na którym nie zabraknie jego największych przebojów takich jak wspomniany "Wonderful Life".

05.11.2012
Warszawa, Progresja

Otwarcie bram: godz. 18:00
koncert: 19:00

Bilety:
70 zł (przedsprzedaż)
90 zł (w dniu koncertu)

dostępne w sieci Eventim oraz w klubie

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
For Crying Out Loud Kasabian

Mając słabość do niegrzecznych chłopców urodzonych na Wyspach Brytyjskich, chyba nie sposób ocenić kolejnego albumu Kasabian inaczej jak pozytywnie....Gramy dalej

8 /10
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Fractured
Gatunek: Progressive rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31