Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Specjalny koncert Hipgnosis

Specjalny koncert Hipgnosis

Już 8 grudnia, w dniu premiery winylowego boxu z dyskografią Hipgnosis, zespół zagra wyjątkowy koncert w galerii “Muzeum Wyobraźni" w Częstochowie.

Krakowski zespół Hipgnosis poruszający się muzycznie na styku stylistyk artrock/ambient/alternatywa wystąpi na zamkniętym koncercie w “Muzeum Wyobraźni" w Częstochowie - galerii prac artysty Tomasza Sętowskiego (www.setowski.art.pl). Tomasz Sętowski to wybitny malarz, którego prace prezentowano na ponad 60 wystawach indywidualnych, m.in w Stanach Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Austrii, Francji czy Szwajcarii. Jego obrazy prezentowała m.in. CFM Gallery, tuż obok dzieł Salvadore Dali.

Zespół Hipgnosis podjął współpracę z Tomaszem Sętowskim dwa lata temu, a jeden z najbardziej znanych jego obrazów p.t. “Dwa Światy" wykorzystano na okładce ostatniej płyty Hipgnosis - “Relusion". Koncert w “Muzeum Wyobraźni" nie jest przypadkowy - tego dnia ukaże się bowiem dyskografia zespołu na płytach winylowych, wydana przez Audiocave. Wydanie dostępne będzie w formie pięknego boxu z nową okładką, pokrytego płótnem z trzema 180-gramowymi winylami i albumem z dziełami Tomasza Sętowskiego. Za projekt boxu odpowiedzialny jest Jan Sętowski. Box zostanie wydany w limitowanym nakładzie 500 sztuk i trafi do sprzedaży za pośrednictwem strony artysty - www.setowski.art.pl, strony zespołu - www.hipgnosis.pl i strony wydawcy - www.audiocave.pl. Dostępny będzie również w 12 wybranych sklepach audiofilskich w Polsce oraz kilku prestiżowych galeriach sztuki.

8 grudnia
Częstochowa - Muzeum Wyobraźni
ul. Oławska 2
impreza zamknięta

Tydzień później - 16 grudnia Hipgnosis wystąpi w klubie Rudeboy w Bielsku Białej, razem z zespołami Retrospective i Inside Again.

Przypomnijmy, że płyta "Relusion" ukazała się pod koniec ubiegłego roku nakładem należącej do zespołu wytwórni Hipgnosis-Art (dystrybucja Rock Serwis) i spotkała się z uznaniem ze strony fanów i dziennikarzy, między innymi zajmując pierwsze miejsce wśród polskich albumów w podsumowaniu roku 2011 w audycji "Noc Muzycznych Pejzaży" Piotra Kosińskiego (a piąte w klasyfikacji 'ogólnoświatowej') w radiowej Trójce, a także trafiając na pierwsze miejsce bestsellerów firmy Rock Serwis. Podobnie było z debiutanckim albumem "Sky Is The Limit"

Więcej informacji:
www.setowski.art.pl
www.audiocave.pl   
http://www.facebook.com/Hipgnosis.band
http://www.hipgnosis.pl/

Realms Darkher

Scena muzyczna obrodziła ostatnio w wokalistki flirtujące z metalem. Chelsea Wolfe, Anna Von Hausswolf, Ema Ruth Rundle, Esben And The Witch, Myrkur....Gramy dalej

8 /10
Nightmare Becomes Reality Drown My Day

Krakowscy deathcore’owcy długo kazali czekać na nowe nagrania, więc lepiej od razu przejdę do rzeczy.

Gramy dalej

7 /10
Iggy Pop ocena 9
Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall
Gatunek: Rock
Acoustic
Gatunek: Pop rock
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31