Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Kyuss żyje jako Vista Chino

Kyuss żyje jako Vista Chino

Założona przez byłych członków stonerowej legendy - Kyuss, formacja Kyuss Lives! zmieniła nazwę na Vista Chino.

Przypomnijmy, że idea Kyuss Lives! pojawiła się w 2010 roku po wielkim sukcesie serii koncertów pod szyldem Garcia Plays Kyuss, podczas których były wokalista Kyuss John Garcia prezentował na żywo materiał swojej macierzystej formacji. W szeregach Kyuss Lives! pojawili się perkusista Brant Bjork, basista Nick Olivieri oraz jedyny muzyk, który nie przewinął się przez szeregi amerykańskiej legendy stonera - gitarzysta Bruno Fevery.

W marcu 2012 Olivieri opuścił zespół, jednak we wczorajszym oświadczeniu poinformował o powrocie w szeregi... Vista Chino. Taką bowiem nazwę będzie nosić teraz kapela.

Zmiana została wymuszona pozwami, jakie w marcu złożyli pozostali muzycy Kyuss - Josh Homme i Scott Reeder, domagając się zakazu używania przez Garcię i spółkę oryginalnego szyldu. Sąd rozstrzygnął spór na korzyść lidera Queens of The Stone Age, stwierdzając, że nazwa Kyuss Lives! nie może pojawić się na żadnym przyszłym albumie studyjnym i koncertowym oraz jakimkolwiek studyjnym nagraniu muzyków. Zmiana nazwy okazała się więc konieczna, ponieważ Garcia, Bjork i Fevery pracują nad debiutancką płytą

Po raz ostatni pod starym szyldem Kyuss Lives! wystąpi na australijskim Soundwave Festival na początku 2013 r.

Wracając do Nicka Olivieri, basista nie tylko powrócił na łono Vista Chino, ale także ogłosił, że weźmie udział w rejestracji powstającego właśnie krążka Queens of The Stone Age. Czyżby niesnaski na linii Homme-Olivieri, które w 2004 roku zaskutkowały wyrzuceniem basisty z QOTSA zostały zażegnane?

1994 Jamal

Mamy rok 1994. 5 kwietnia coś we mnie (i wielu z Was) umiera wraz z odejściem Kurta Cobaina.

Gramy dalej

5 /10
Out of the Voiceless Grave The Lurking Fear

Dokładnie taki death metal lubię. Szybki, surowy, bez technicznych wygibasów i zbędnych ceregieli.

Gramy dalej

7 /10
Korpus ocena 7
Respekt
Gatunek: Heavy metal
Wolves
Gatunek: Punk
Power of Peace
Gatunek: Funk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30