Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Kyuss żyje jako Vista Chino

Kyuss żyje jako Vista Chino

Założona przez byłych członków stonerowej legendy - Kyuss, formacja Kyuss Lives! zmieniła nazwę na Vista Chino.

Przypomnijmy, że idea Kyuss Lives! pojawiła się w 2010 roku po wielkim sukcesie serii koncertów pod szyldem Garcia Plays Kyuss, podczas których były wokalista Kyuss John Garcia prezentował na żywo materiał swojej macierzystej formacji. W szeregach Kyuss Lives! pojawili się perkusista Brant Bjork, basista Nick Olivieri oraz jedyny muzyk, który nie przewinął się przez szeregi amerykańskiej legendy stonera - gitarzysta Bruno Fevery.

W marcu 2012 Olivieri opuścił zespół, jednak we wczorajszym oświadczeniu poinformował o powrocie w szeregi... Vista Chino. Taką bowiem nazwę będzie nosić teraz kapela.

Zmiana została wymuszona pozwami, jakie w marcu złożyli pozostali muzycy Kyuss - Josh Homme i Scott Reeder, domagając się zakazu używania przez Garcię i spółkę oryginalnego szyldu. Sąd rozstrzygnął spór na korzyść lidera Queens of The Stone Age, stwierdzając, że nazwa Kyuss Lives! nie może pojawić się na żadnym przyszłym albumie studyjnym i koncertowym oraz jakimkolwiek studyjnym nagraniu muzyków. Zmiana nazwy okazała się więc konieczna, ponieważ Garcia, Bjork i Fevery pracują nad debiutancką płytą

Po raz ostatni pod starym szyldem Kyuss Lives! wystąpi na australijskim Soundwave Festival na początku 2013 r.

Wracając do Nicka Olivieri, basista nie tylko powrócił na łono Vista Chino, ale także ogłosił, że weźmie udział w rejestracji powstającego właśnie krążka Queens of The Stone Age. Czyżby niesnaski na linii Homme-Olivieri, które w 2004 roku zaskutkowały wyrzuceniem basisty z QOTSA zostały zażegnane?

Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31