Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Perfect i Antyradio Coverband w Parku

Perfect i Antyradio Coverband w Parku

9 grudnia w warszawskim klubie Park zagra legenda polskiego rocka - Perfect. Przed gwiazdą wieczoru wystąpi Antyradio Coverband.

Perfect to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych, założony w 1977 roku. Największą popularnością cieszył się do rozwiązania w 1982 roku. Z tego okresu pochodzą największe przeboje grupy: Nie płacz Ewka, Chcemy być sobą, Ale wkoło jest wesoło, Niewiele ci mogę dać,  Autobiografia. W 1993 roku zespół reaktywował się (bez dotychczasowego współzałożyciela i autora większości kompozycji Zbigniewa Hołdysa) i działa do dziś, nagrywając cieszące się niesłabnącą popularnością przeboje, takie jak "Niepokonani", czy "Kochaj mnie - Kołysanka dla nieznajomej".
Zanim Perfect wypłynął na szerokie wody polskiej muzyki rockowej, wykonywał covery utworów popowych. W Sylwestra 1980 zespół zadebiutował w warszawskim studenckim klubie Stodoła z całkowicie autorskim, nowym repertuarem i w sformowanym przez Zbigniewa Hołdysa nowym składzie, po czym w kilka miesięcy Perfect stał się jedną z najpopularniejszych grup polskiej sceny muzycznej. W tym samym roku muzycy wydali pierwszą płytę, tzw. Biały Album, która przez rok czasu osiągnęła sprzedaż ok. miliona egzemplarzy. Do tej pory kapela nagrała siedem albumów studyjnych.

Antyradio Coverband tworzą czterej muzycy, którzy po ukończonych szkołach muzycznych i latach szlifowania umiejętności w rozmaitych składach (m.in. Dragon’s Eye, Dianoya) uznali, iż przyszedł czas na konkretne granie "do kotleta"! W repertuarze zespołu są tylko i wyłącznie najlepsze rockowe przeboje, w oryginalnych, a także nieco improwizowanych aranżacjach. To prawdziwie koncertowe dobre brzmienie, z olbrzymią dawką energii!

Na jesieni 2011 formację dostrzegło Antyradio, i od tego czasu zespół jest oficjalnym cover bandem stacji, przybierając nazwę Antyradio Coverband (wcześniej 4CQ). Muzycy z 4CQ, czyli Antyradio Coverband to profesjonaliści, z niebywałą charyzmą i talentem. Są prawdziwą kapelą rockową, mając zarazem ten atut, że grają utwory, które już wszyscy znają - zatem dobra zabawa gwarantowana

9.12.2012
Klub Park
Al. Niepodległości 196, Warszawa

Start: Antyradio Coverband - 19:00 / Perfect - 20:00

Wstęp: 20 zł / 25 zł

Reaching into Infinity DragonForce

Aż ciężko uwierzyć, że Dragonforce wydaje płyty od blisko piętnastu lat, tym bardziej, że zainteresowanie zespołem straciłem wraz z odejściem...Gramy dalej

5 /10
Gravel Pit Minetaur

Po kilku latach działalności Minetaur, fani zespołu doczekali się wreszcie debiutanckiej płyty.

Gramy dalej

7 /10
Miejscovi ocena 7
Tak się nie gra
Gatunek: Pop
Mastodon ocena 8
Emperor of Sand
Gatunek: Rock
Lovely Creatures. The Best of Nick Cave and The Bad Seeds
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31