Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Album Symphonic Theater of Dreams w styczniu

Album Symphonic Theater of Dreams w styczniu

21 stycznia ukaże się płyta Symphonic Theater of Dreams, będąca symfonicznym hołdem dla Dream Theater.

Symphonic Theater of Dreams to hołd złożony grupie Dream Theater, która od ponad dwudziestu lat cieszy się uwielbieniem fanów na całym świecie. Jeden z nich, Michał Mierzejewski, założyciel orkiestry symfonicznej Sinfonietta Consonus, latem 2010 r. wpadł na pomysł, by przedstawić utwory DT w "klasycznych" aranżacjach, czego nikt inny wcześniej nie dokonał. Oczywiście, większość fanów pamięta koncert z 2006 r., kiedy Dream Theater wystąpili w słynnym Radio City Music Hall w Nowym Jorku z pełną orkiestrą symfoniczną, ale tym razem chodziło o coś innego…

W 2010 r. Michał zamieścił krótki teaser na You Tube oraz na wszystkich forach związanych z Dream Theater (z krótkimi fragmentami "The Count of Tuscany" i "The Best Of Times"). Od razu zwróciło to uwagę Mike'a Portnoya, byłego perkusisty grupy, który był mile zaskoczony pomysłem. Napisał: "Wygląda na to, że Dream Theater doczeka się EPICKIEGO symfonicznego hołdu". Michał był zaszczycony.

Fani na całym świecie byli bardzo podekscytowani tym krótkim klipem, a reakcje przeszły najśmielsze oczekiwania. Teraz już nie było odwrotu. W nadchodzących miesiącach Michał skontaktował się z ludźmi, którzy chcieli wziąć udział realizacji tego niezwykłego pomysłu. Najbardziej zagorzali fani zespołu od razu rozpoznają nazwisko Stephen van Baalen (alias SteveTheater / www.steve-art.net). Holender zasłynął dzięki wielu nieoficjalnym projektom graficznym związanym z DT, które publikuje na licznych forach. Dwa lata temu wygrał również wielki konkurs na forum Mike'a Portnoya na nowy projekt strony.

Michał skontaktował się ze Stephenem i zapytał, czy byłby zainteresowany opracowaniem szaty graficznej dla STOD. Niestety przy zerowym budżecie szanse na współpracę były niewielkie. Artysta rozwijał swoją firmę i nie mógł sobie pozwolić na pracę za darmo. Dla Michała zrobił jednak wyjątek. Uznał, że będzie to dla niego prawdziwym zaszczytem.

Jakiś czas potem Michał ogłosił na forach plebiscyt na tytułu utworów, które fani chcieliby usłyszeć na "symfonicznym" CD. Teraz, prawie rok później, strona internetowa jest gotowa, szata graficzna też, czekamy tylko na dźwięki, które dotrą do nas płyty kompaktowej w styczniu 2013…

Symphonic Theater of Dreams:

1. Overture - When Dreams Come True (composition by Michał Mierzejewski)
2. Hell's Kitchen
3. Sacrificed Sons
4. Beneath The Surface
5. The Ministry of Lost Souls
6. Losing Time/Grand Finale

Płyta ukaże się 21 stycznia 2013 nakładem Wydawnictwa "Rock-Serwis" Piotr Kosiński, a dystrybuować ją będzie w Polsce Warner Music Poland.

Płytę polecają Mike Portnoy:

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

oraz Jordan Rudess:

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

The Regal Tribe Usurpress

Transfer szwedzkiego Usurpress z czeskiej Doomentia Records do polskiej Agonii nie przyniósł większych zmian w stylistyce zespołu.

Gramy dalej

7 /10
2005 YU55 Coma

Coma skacze na główkę: nie dość, że nagrała kolejną płytę, która dostarczy pożywkę hejterom, to jeszcze wprawia w konsternację fanów...Gramy dalej

6 /10
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31