Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowa płyta J.Śmietany!

Nowa płyta J.Śmietany!

"Good Life" to jeszcze ciepła, bo wydana kilka dni temu, płyta Jarka Śmietany.
"'Good Life' to jeszcze ciepła, bo wydana kilka dni temu,
płyta Jarka Śmietany."

Jarosław Śmietana jest wybitnym, polskim gitarzystą i kompozytorem jazzowym znanym i uznanym w całej Europie a także wielu krajach świata.

W swojej karierze współpracował, grał i nagrywał z gwiazdami jazzowymi największego formatu  - Artem Farmerem, Freddim Hubbardem, Eddie Hendersonem, Garym Bartzem, Vincem Mendozą, Johnem Abercrombie, Idrisem Muhammadem, Lee Konitzem, Benny Maupinem, Zbigniewem Seifertem...

Wydał ponad 30 płyt autorskich w których występuje jako solista i leader oraz ponad 50 płyt z innymi artystami.

"Good Life" to najnowsza płyta Jarka Śmietany, wydana zaledwie kilka dni temu. Posłuchajmy co na jej temat mówi sam Artysta: "Jest to ortodoksyjna jazzowa płyta z pogranicza skrajnie nowoczesnego jazzu. CD zawiera utwory wielkiego kompozytora Ornette Colemana. Jest nagrana w trio z genialnym kontrabasista z Londynu Yaronem Stavi oraz z gościnnym udziałem amerykańskiego saksofonisty barytonowego Hamieta Bluietta (nr 1 baryton sax wg. Down Beat)."

Przypomninamy również, że w lipcu 2008 ukazała się płyta "Revolution" poświęcona pamięci nieodżałowanego basisty Steve'a Logana. Jak powiedział nam Jarek Śmietana - "to ostatni materiał z legendarnym już basistą i wokalistą Stevem Loganem, który zmarł niespodziewanie w Krakowie. Płyta ma charakter blues rockowo soul jazzowy" - dzięki czemu muzyka ta z pewnością trafi do szerszego grona odbiorców. Muzyka jest tutaj wspaniale rozbujana, naładowana funkowym groove, ozdobiona blues-jazzowymi improwizacjami lidera i magicznymi, solowymi miniaturami basowymi Steve'a Logana. Niezwykle wzruszającym momentem tej płyty jest hołd złożony Loganowi w utworze "You Were My Music Brother".

Z płyty "Revolution" pochodzi między innymi temat "Variation on J.L.", do którego kwity prezentujemy poniżej (nuty pochodzą ze strony Artysty). Teraz możecie spróbować na nim własnych sił:

Patronat nad płytami objął: MAGAZYN GITARZYSTA.

Więcej informacji: {LINK:www.jareksmietana.pl}

GALERIA
NieWolnOść Hunter

Dystans jaki oddziela dziś zespół Hunter od własnych nagrań z przełomu XX i XXI wieku jest trudny do zmierzenia. Kapela weszła w proces muzycznej...Gramy dalej

3 /10
Popestar Ghost

Jako jeden z nielicznych w redakcji naszego magazynu uparcie bronię Ghost.

Gramy dalej

9 /10
Breaking Habits
Gatunek: Rock
Testament ocena 8
Brotherhood of the Snake
Gatunek: Thrash metal
When The Smoke Clears
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31