Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Konkurs Led Zeppelin - wygraj płyty i książki

Konkurs Led Zeppelin - wygraj płyty i książki

W naszym konkursie do wygrania książki "Światło i cień. Jimmy Page w rozmowach" oraz płyty Led Zeppelin "Celebration Day".

10 grudnia 2007 roku grupa Led Zeppelin pojawiła się na scenie w londyńskiej O2 Arena jako główna gwiazda koncertu ku pamięci drogiego przyjaciela i założyciela Atlantic Records, Ahmeta Erteguna. To, co nastąpiło później, to trwający ponad dwie godziny pokaz nasyconego bluesem rock and rolla, dzięki któremu Led Zeppelin stali się legendą. Do założycieli zespołu, Johna Paula Jonesa, Jimmy'ego Page'a i Roberta Planta, dołączył Jason Bonham, syn zmarłego oryginalnego perkusisty Johna Bonhama, aby wykonać 16 piosenek z dorobku grupy, w tym niezapomniane "Whole Lotta Love", "Rock And Roll", "Kashmir" czy "Stairway To Heaven".

Dokumentujący to niezapomniane wydarzenie film "Celebration Day" ukazał się w listopadzie nakładem Warner Music w formacie 2 CD + DVD oraz 2 CD + Blu-ray + DVD.

"Światło i cień. Jimmy Page w rozmowach" to portret jednego najważniejszych żyjących muzyków, legendarnego gitarzysty i mózgu zespołu Led Zeppelin. Jimmy Page po raz pierwszy publicznie ujawnia epizody z życia osobistego i zawodowego.

"Światło i cień" to opowieść o całej karierze Page’a, poczynając od lat najwcześniejszych, gdy wybijał się na pozycję czołowego angielskiego gitarzysty sesyjnego, który współpracował m.in z takimi artystami jak: Tom Jones, Shirley Bassey, Burt Bacharach, Eric Clapton oraz Kinks i The Who. Jimmy Page szczerze i bezpośrednio zwierza się z dekadenckich, a zarazem niezwykle twórczych lat grania w Led Zeppelin, z bardzo energetycznych relacji łączących go z innymi członkami zespołu - Robertem Plantem, Johnem Bonhamem i Johnem Paulem Jonesem - a także przedsięwzięć, którym się później oddawał.

Książka ukazała się w listopadzie nakładem wydawnictwa Bukowy Las.

Konkurs:

Mamy do wygrania jeden zestaw książka + DVD oraz jeden zestaw książka + Blu-ray. Odpowiedzi przesyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl do 26 grudnia do północy. Tytuł maila: Led Zeppelin. Zwycięzców ogłosimy w czwartek 27 grudnia.

Pytania:

1. Tytuł "Celebration Day" został już wcześniej wykorzystany przez Led Zeppelin. W jaki sposób?
2. Pierwotnie koncert w O2 Arena miał odbyć się wcześniej. Z jakiego powodu przesunięto datę tego wydarzenia?
3. "(...) był zasadniczym elementem układanki. Brakowało mi naturalnego partnerstwa, jakie miałem w Led Zeppelin od samego początku. Współpraca z nim rysowała się jako najważniejsza w ostatnim dziesięcioleciu" - o współpracy z jakim muzykiem mówił w ten sposób Jimmy Page?

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za bardzo liczne odpowiedzi. Zagadka numer trzy sprawiła Wam sporo problemów. Większość z Was typowała Roberta Planta lub Johna Bonhama, choć z pytania wynika, że chodziło o muzyka, z którym Page współpracował po rozwiązaniu Led Zeppelin. Odpowiedzi:
1. Taki tytuł nosi jedna z kompozycji na "III"
2. Złamany palec Page'a
3. David Coverdale

Nagrody otrzymują:
Jakub Michalski (książka + DVD)
Adam Szczechura (książka + Blu-ray)

Gratulujemy!

Forever Child Agnieszka Chylińska

Niekoronowana królowa polskiego rocka po siedmiu latach powróciła z nowym albumem, choć może to powrót ze znaczniej głębiej osadzonego okresu?...Gramy dalej

6 /10
XXX - Three Decades in Metal Hansen & Friends

Kai Hansen to gitarzysta i wokalista, a zarazem ikona niemieckiej sceny heavy i power metalu, współtwórca Helloween, twórca Gamma Ray i członek...Gramy dalej

8 /10
Spoiwo ocena 9
Salute Solitude
Gatunek: Post-rock
Beth Hart ocena 9
Fire on the Floor
Gatunek: Blues
Album of the Year
Gatunek: Alternative rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31