Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Leech na jedynym koncercie w Polsce

Leech na jedynym koncercie w Polsce

Jedna z najważniejszych post-rockowych grup z Europy, szwajcarski Leech po raz pierwszy przyjedzie do Polski.

Ikona post-rocka wystąpi w warszawskim Klubie Hydrozagadka 25 marca 2013 roku. Supportować ją będzie The Sky Is.

25 marca 2013
Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul 11 listopada 22)
Leech + The Sky Is

Bilety w cenie 35 złotych są dostępne jedynie na stronie bilety 24.pl.
W dniu koncertu wejściówka kosztować będzie 45 złotych.

Leech (Zofingen - Szwajcaria)
http://www.leech.ch
http://leechofficial.bandcamp.com
http://www.facebook.com/leechofficial

Zespół w 1995 roku założyło trzech członków obecnego sześcioosobowego składu - Marcel Urs Meyerowie oraz Serge Olar. Już po roku ukazał się pierwszy album - "Instarmental". Kapela spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem podczas występów w Szwajcarii i Niemczech i rozpoczęła nagrywanie kolejnego krążka. W 1998 roku ukazała się płyta "Soundtrack to an Individual Emotion Picture Mindmovie", a dwa lata później "Zerotonine Days".

Po niej zespół zaczął eksperymentować z brzmieniem, w jednym z utworów pojawiły się nawet wokale. Materiał, który powstał w tym czasie, nie został jednak opublikowany, a muzycy na pewien czas zawiesili działalność. Do reaktywacji doszło w 2006 roku, a rok później światło ujrzał czwarty album - "The Stolen View". W 2008 roku ukazał się split z niemieckim Long Distance Calling. Na kolejną płytę fani Leech musieli czekać pięć lat. Wydanym w marcu 2012 roku krążkiem "If We Get There One Day, Would You Please Open The Gates?" Szwajcarzy potwierdzili przynależność do europejskiej czołówki post-rocka.

Dzięki aż trzem gitarom Leech tworzy rytmiczne struktury, melodie i rozbudowane krajobrazy dźwięków wpadające w ucho i wzbudzające emocje - to co jest wizytówką muzyki instrumentalnej i post-rockowej w jej najlepszym wydaniu.

The Sky Is (Warszawa - Polska)
http://theskyis.bandcamp.com
http://www.facebook.com/THESKYIS

The Sky Is zadebiutował jesienią 2012 wydając swoją pierwszą epkę, która zbiera wiele bardzo pozytywnych opinii. Muzycy przepadają za szufladkowaniem, ale ich inspiracje w postaci takich formacji jak If These Trees Could Talk, Explosions In The Sky, Maserati czy The Appleseed Cast sprawiają, że śmiało można zakwalifikować ich jako reprezentantów post-rocka czy też, szerzej, muzyki instrumentalnej.

The Sky Is EP można ściągnąć za darmo z ich strony (http://theskyis.bandcamp.com), lub też zakupić w wersji fizycznej na koncertach lub drogą mailową.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

 

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31