Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Peter Hook ponownie w Polsce

Peter Hook ponownie w Polsce

Już w marcu na dwóch koncertach w Polsce wraz z zespołem The Light wystąpi Peter Hook, legendarny basista Joy Division.

Peter Hook zagra 26 marca w krakowskim Kwadracie oraz 27 marca w warszawskim klubie Palladium.

Muzycy wykonają zestaw najsłynniejszych nagrań Joy Division, w tym w całości albumy "Unknown Pleasures" oraz "Closer".

Peter Hook wystąpi wraz z zespołem The Light. Pierwsze wykonanie albumu "Unknown Pleasures" wraz z tą grupą miało miejsce w maju 2010 roku w reaktywowanym  przez Hooka klubie Factory. (FAC 251) Występ spotkał się z doskonałym odzewem publiki oraz mediów. Podkreślano niezwykle wierne odwzorowanie nagrań legendarnej grupy i uznano ten projekt za doskonały hołd dla Iana Curtisa. Rok temu w lutym także polska publiczność miała okazję sprawdzić na żywo, w jakiej formie jest Peter Hook. Występ spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem.

Peter Hook to prawdziwa instytucja legenda brytyjskiej rockowej sceny. Basista i założyciel Joy Division oraz New Order, grał także w grupach Monaco, Revenge, Freebass (wspólny projekt z basistą The Stone Roses - Manim oraz basistą The Smiths - Andy'm Rourke). W latach '80 zajmował się także produkcją nagrań takich zespołów jak Inspiral Carpets czy The Stone Roses. Silnie związany ze sceną manchesterską skupioną wokół klubu Hacienda (Hook był jego współwłaścicielem przez kilka lat). Jeden z bohaterów filmów fabularnych "24 Hour Party People" Michaela Winterbottoma oraz "Control" Antona Corbijna.

Bilety:
89 zł (przedsprzedaż)
99 zł (w dniu koncertu)

do kupienia na ticketpro.pl, eventim.pl oraz ebilet.pl trafią do sprzedaży 4 lutego! W dniu koncertów wejściówki kosztować będą 99 zł.

Organizator: Go Ahead i Galicja Productions

One More Time with Feeling Nick Cave & The Bad Seeds

Głęboki i poruszający. Prosty w środkach przekazu, ale jednocześnie boleśnie prawdziwy i szczery. Pokazujący, że piękno miewa również smutne,...Gramy dalej

9 /10
Reaching into Infinity DragonForce

Aż ciężko uwierzyć, że Dragonforce wydaje płyty od blisko piętnastu lat, tym bardziej, że zainteresowanie zespołem straciłem wraz z odejściem...Gramy dalej

5 /10
Minetaur ocena 7
Gravel Pit
Gatunek: Metal
Miejscovi ocena 7
Tak się nie gra
Gatunek: Pop
Mastodon ocena 8
Emperor of Sand
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31