Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Koncert ku pamięci Jaremy Klicha

Koncert ku pamięci Jaremy Klicha

Wspominając zmarłego niedawno Jaremę Klicha, Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe zaprasza 28 lutego na koncert poświęcony jego pamięci.

Koncert odbędzie się w czwartek, 28 lutego w sali koncertowej Impartu.

Jarema Klich był cenionym gitarzystą klasycznym i członkiem założycielem Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego. Zmarł 10 stycznia 2013 roku w wieku 44 lat. Nie miał bogatego dorobku płytowego, ale pozostawił po sobie wiele nagrań, wywiadów, recenzji i anegdot, które razem tworzą spójny portret Jaremy jako artysty nieprzeciętnego, o wyrafinowanym guście muzycznym i poczuciu humoru. Wszystkie te materiały zostaną zaprezentowane w przerwach koncertu w postaci prezentacji audiowizualnej.

Dla Jaremy Klicha zagrają jego wieloletni przyjaciele, znakomici gitarzyści, z którymi występował, tworzył i których muzykę podziwiał, tak prywatnie, jak i zawodowo, dając temu wyraz w swoich recenzjach i felietonach. Na scenie zobaczymy między innymi: Marcina Olaka, Krzysztofa Pełecha, Remigiusza Szumana, Sławomira Dolatę, Roberta Hornę, Agatę Teodorczyk.

Koncertowi towarzyszyć będzie wernisaż wystawy prac Katarzyny Klich pt. "O świcie", przedstawiającej kolekcję rysunków i obrazów o tematyce muzycznej. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18:00, a wystawę będzie można oglądać w Galerii ImpArt do końca marca 2013 roku.

Dochód z biletów zostanie przekazany rodzinie Jaremy Klicha.

28.02.2013,
Impart, ul. Mazowiecka 17, Wrocław
godz. 19:00


Bilety: 15* / 30 zł
* uczniowie akademii i szkół muzycznych

Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
Współorganizator: BF Impart 2016

Bilety do nabycia:
Biuro WTG, ul. Ruska 46a/14, tel. 535 35 15 62, ae@gitara.wroclaw.pl
Kasa Impart, ul. Mazowiecka 17, tel: 71 341 94 32, rezerwacje@impart.art.pl
www.tbox24.pl
www.ticketpro.pl (salony EMPIK, Media Markt, Saturn)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Jarema Klich był cenionym gitarzystą klasycznym, absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, z którą już jako adiunkt związany był do końca życia. Uczył również w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy. Był laureatem międzynarodowych konkursów gitarowych i gościem prestiżowych europejskich festiwali we Francji, Czechach, Holandii i Danii. Koncertował niemal w całej Europie, a także w Egipcie, Indonezji, Tajlandii, Malezji, Singapurze i Chile. Współpracował z czołowymi postaciami polskiej muzyki m.in. z Ewą Małas-Godlewską, Stefanią Toczyską, Krzesimirem Dębskim, Waldemarem Malickim czy Krzysztofem Pełechem, z którym nagrał dwie płyty. Był autorem cyklu opowiadań pt. "Portret Briana Brei" wydanego przez Wydawnictwo Marina.  

Katarzyna Klich jest absolwentką Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie kształciła się pod kierunkiem prof. Aleksandra Dymitrowicza, a także prof. Krzysztofa Skarbka, prof. Zdzisława Nitki i ad. hab. Łukasza  Morawskiego. Swoje prace wystawiała w Galerii BWA we Wrocławiu, Galerii "Zadra" w Warszawie i w Gminnym Centrum Kultury w Iwinach. Jest autorką ilustracji do książki swojego męża, Jaremy Klicha, zatytułowanej "Portret Briana Brei".

After Laughter Paramore

Muzycy, którzy niejednokrotnie byli bliscy rozwiązania współpracy, jednak postanowili ją kontynuować. Czy nie byłoby lepiej, gdyby ich drogi...Gramy dalej

5 /10
Groovin' In Greaseland Rick Estrin & The Nightcats

Niecałą godzinę przesiąkniętych optymizmem i humorem, zatopionych w beztroskiej zabawie bluesów zaserwował Rick Estrin.

Gramy dalej

7 /10
Colossus
Gatunek: Rock
Wall of Sound
Gatunek: Metal
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31