Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Rob Caggiano dołącza do Volbeat

Rob Caggiano dołącza do Volbeat

Rob Caggiano, który niespełna miesiąc temu opuścił Anthrax zasilił szeregi Volbeat.

Przypomnijmy, że Caggiano jako przyczynę rozstania z Anthrax, w którym spędził 12 lat, podawał chęć skoncentrowania się na pracy producenta. Ta decyzja zaskoczyła kolegów z formacji, a Scott Ian nie ukrywał w wywiadach, że jego zdaniem gitarzysta popełnił błąd.

Tymczasem nie minął nawet miesiąc, gdy okazało się, Rob Caggiano znalazł się w ekipie duńskich rock'n'rollowców z Volbeat, których poznał produkując ich nadchodzący album "Outlaw Gentlemen & Shady Ladies".

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni mogąc ogłosić, że mamy w zespole nowego gitarzystę." - powiedział wokalista i gitarzysta Volbeat Michael Poulsen "Współpraca z Robem w studio była inspirująca i wniosła w nasze szeregi tyle dobrej atmosfery, że postanowiliśmy zatrzymać go na stałe. Właściwie weszliśmy do studia we trójkę, a opuściliśmy je jako cały zespół."

"Jestem całkowicie zaskoczony kierunkiem, w którym potoczyły się wydarzenia w Danii" - powiedział Caggiano, wyjaśniając, że początkowo, oprócz obowiązków producenckich, zgodził się również na zarejestrowanie kilku solówek z przeznaczeniem na nowy krążek Volbeat. Tymczasem, "po tygodniach wspólnej pracy z Michaelem stało się jasne, że panuje między nami niesamowita kreatywna atmosfera oraz ogromny wzajemny szacunek."

"Trudno opisać mi słowami jak inspirujące jest ponowne zajęcie się tworzeniem muzyki. Chemia między Andersem, Jonem, Michaelem jest wspaniała, tego rodzaju artystyczne relacje zdarzają się bardzo rzadko, zupełnie się tego nie spodziewałem."

"Outlaw Gentlemen & Shady Ladies" pojawi się w sklepach 9 kwietnia nakładem Spinefarm/Universal Music.

We're All In This Together Walter Trout

Plejada arcytopowych nazwisk bluesa na nowej płycie Waltera Trouta - gitarzysty swego czasu pracującego chociażby w bandzie Johna Lee Hookera i Johna...Gramy dalej

8 /10
After Laughter Paramore

Muzycy, którzy niejednokrotnie byli bliscy rozwiązania współpracy, jednak postanowili ją kontynuować. Czy nie byłoby lepiej, gdyby ich drogi...Gramy dalej

5 /10
Groovin' In Greaseland
Gatunek: Blues
Colossus
Gatunek: Rock
Wall of Sound
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31