Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Korn w Polsce z Headem w składzie

Korn w Polsce z Headem w składzie

Występ grupy Korn na warszawskim Impact Festival będzie miał specjalny charakter. W składzie zespołu pojawi się jego współzałożyciel - Brian "Head" Welch.

Gitarzysta rozstał się z Kornem w 2005 roku - rok po tym jak został sklasyfikowany przez magazyn "Guitar World" na 26. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów.

Przez długie lata powrót Heada wydawał się niemożliwy. Muzyk, który opuścił grupę z przyczyn religijno-światopoglądowych - ochrzcił się w rzece Jordan i został baptystą - wielokrotnie podkreślał, jak bardzo dystansuje się od poczynań dawnych kolegów. W wywiadach przyznawał też, że nie chciałby, by którykolwiek z 212 podopiecznych założonego przez niego sierocińca w Baligerii słuchał ostrej muzyki. Swoje przemyślenia i wspomnienia zawarł w autobiografii "Save Me from Myself: How I Found God, Quit Korn, Kicked Drugs, and Lived to Tell My Story"

Po występie w Warszawie Korn zagra z Headem na kilku innych dużych festiwalach w Europie, w tym niemieckich Rock Am Ring i Rock Im Park. Nie oznacza to, że muzyk wróci do zespołu na stałe. - Nawet jeśli tak się stanie, nadal będę grał w swoim zespole - zapowiada. W zeszłym roku Head powołał do życia grupę Love and Death, z którą kilka tygodni temu wydał wypełnioną ciężkimi brzmieniami płytę "Between Here & Lost".

Przypomnijmy, że przyszłoroczna edycja Impact Festival 2013 odbędzie się 4 i 5 czerwca na Lotnisku Bemowo w Warszawie.  Headlinerem pierwszego dnia będzie Rammstein, a drugiego 30 Seconds To Mars.

I dzień: Rammstein, Slayer, Korn, Airbourne, Behemoth, Mastodon, Ghost
II dzień: 30 Seconds to Mars, Paramore, Asking Alexandria

 

BILETY

Bilety na obydwa dni oraz karnety na całość imprezy są już w sprzedaży.

bilet jednodniowy:
209 zł - płyta i osoby niepełnosprawne
385 zł - trybuny
385 zł - płyta early entrance (ważne informacje poniżej**)
880 zł - VIP

karnet:
330 zł - płyta i osoby niepełnosprawne
583 zł - trybuny
583 zł - płyta early entrance (ważne informacje poniżej**)
1350 zł - VIP

 

Strona festiwalu: www.impactfest.pl

Magazyn Gitarzysta jest oficjalnym patronem Impact Festivalu 2013.

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31