Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Elvis Deluxe w Metal Mind

Elvis Deluxe w Metal Mind

"The Story So Far", trzeci album Elvis Deluxe ukaże się w kwietniu nakładem Metal Mind Productions.

Formacja Elvis Deluxe, która w tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności, podpisała właśnie kontrakt z Metal Mind Productions, czego efektem będzie nowy krążek grupy, którego premiera zaplanowana jest na 8 kwietnia. "The Story So Far" zawierać będzie nie tylko utwory, które stanowią esencję stylu grupy, ale także udowodni, że Elvis Deluxe potrafi zaskoczyć nowym, świeżym brzmieniem i oryginalnymi pomysłami. Na nowym albumie znajdzie się osiem kompozycji, trzy starsze, niepublikowane wcześniej utwory przeniosą słuchacza o 10 lat wstecz, a pięć nowych ukaże nowe, nieco odmienne oblicze Elvisa.

Sam zespół tak mówi o tej płycie: "Ważne jest dla nas nie tylko, jak piosenki powstają, ale również jak są nagrywane. Na pewno pod względem sposobu komponowania nie odbiegamy od średniej krajowej - ktoś przynosi na próbę riff lub dwa i potem wspólnie robimy z tego spójną całość z wokalem, aranżacją itd. Natomiast sposób, w jaki nagrywaliśmy to dla nas nowa historia. Po pierwsze, inaczej, niż w przypadku poprzednich płyt nie rejestrowaliśmy tych kawałków w Warszawie. Dzięki uprzejmości naszego kolegi Grina mieliśmy możliwość pracować w bardzo fajnym Maq Studio w Wojkowicach. Oznaczało to całkowite odcięcie się od świata zewnętrznego, którego doświadczaliśmy w zasadzie tylko w formie pobliskiego supermarketu. Po drugie, nagrywaliśmy na żywo, co dało nam nieosiągalne wcześniej możliwości improwizacji i wpłynęło na ogólnie swobodny klimat całości. Czyli jest jeszcze bardziej leniwie, niż na ‘Lazy’ i chwilami bardziej eksperymentalnie, niż na ‘Favourite State of Mind’. Znajdziecie tu utwory powoli rozwijające się od minimalistycznych dźwięków do potężnego hałasu, ale i takie, które od razu uderzają z pełną siłą. Długie improwizacje i zwięzłe piosenki. A do tego trzy niepublikowane wcześniej na żadnym oficjalnym wydawnictwie kawałki z czasów pierwszych prób i koncertów Elvisa i płyty ‘Lazy’".

Elvis Deluxe to projekt czterech grających "od zawsze" przyjaciół chcących dać upust zamiłowaniu do rocka inspirowanego latami ’60. Po kilku latach koncertowania Elvis nagrał i wydał bardzo dobrze przyjęty album "Lazy" (2007), a następnie "Favourite State of Mind" (2011), za który zebrał równie pochlebne recenzje.

Grupa obecnie działa w składzie:

Wojciech "Ziemba" Ziemba - gitara basowa, wokal
Mikołaj "Miko" Malanowski - perkusja
Tomasz "Bolek" Sierajewski - gitara
Wojciech "Bert Trust" Trusewicz - gitara

David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię Paul Trynka

Artystyczne dziwadło. Kosmita. Wielka zagadka i nieodkryta tajemnica świata popkultury. A może po prostu cyniczny manipulant, który jak nikt inny...Gramy dalej

9 /10
Księżyc Milczy Luty Furia

Zimowa aura nie odpuszcza. Black metalowa Furia prowadzi nas nocą do lasu. I w głąb ziemi. Tam gdzie ożywają duchy z ludowych podań. Tam gdzie...Gramy dalej

9 /10
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31