Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / 2 edycja Świebodzice Rock Fest

2 edycja Świebodzice Rock Fest

6 kwietnia w Hali Widowiskowo - Sportowej w Świebodzicach odbędzie się 2 edycja Świebodzice Rock Fest, w ramach której wystąpią m.in Coma i Riverside.

W Świebodzicach zagrają: Strachy na Lachy, Coma, Riverside, Maqama, Cochise oraz Dywersya.

6.04.2013
Hala Widowiskowo - Sportowa, ul. Mieszka Starego 6

Ceny biletów:
60 zł (do 7 marca),
65 zł (8 marca - 3 kwietnia),
70 zł (od 4 kwietnia),

dostępne w: Świebodzice - OSIR ul. Mieszka Starego 6, Wałbrzych - Pub Warka ul. Broniewskiego 65, Wałbrzych Pasaż Tesco - Biuro Podróży Jolka, Biuro Turystyczne Jolka Ul. Moniuszki 17, Wałbrzych - kiosk z prasą ul. Broniewskiego 65 c (obok poczty), Kamienna Góra - Centrum Kultury ul. Kościuszki 4, Jelenia Góra - Sklep Muzyczny DEMO ul. 1 - go Maja 60

Na terenie całego kraju bilety dostępne w systemie ticketpro.pl w sieci sklepów: Empik,Media Markt,, Saturn

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Strachy na Lachy to zespół powołany do życia w 2002 roku przez Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego i Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza, założycieli Pidżamy Porno. Kapela zadebiutowała w 2003 roku płytą "Strachy Na Lachy", bardzo ciepło przyjętą przez fanów nie tylko Pidżamy. Pod koniec września 2012 r. SNL wydał swoje pierwsze koncertowe DVD - "Przejście", będące zapisem koncertu w łódzkiej Wytwórni. 9 lutego 2013 ukazała się najnowszy krążek, zatytułowany "!To!".

Coma powstała w 1988 roku w Łodzi, z inicjatywy Dominika Witczaka (gitara) i Tomasza Stasiaka (perkusja). Pierwsze pięć lat działalności zespół poświęcił na komponowanie i próby sceniczne, by w końcu, po pewnych przetasowaniach w składzie i zmianie menadżera, w 2004 roku wydać debiutancką płytę. "Pierwsze wyjście z mroku" odbiło się sporym echem na polskiej scenie muzycznej, torując Comie drogę do pierwszej ligi. Najnowszym albumem w dorobku kapeli jest anglojęzyczny "Don't Set Your Dogs On Me".

Riverside powstał w 2001 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty Piotra Grudzińskiego i perkusisty Piotra Kozieradzkigo, byłego członka formacji Hate. Muzycy zaprosili do współpracy wokalistę i basistę Mariusza Dudę oraz klawiszowca Jacka Melnickiego (zastąpionego później przez Michała Łapaja). W 2003 roku w limitowanym do 300 egzemplarzy nakładzie ukazało się pierwsze demo zespołu pt. Riverside. W grudniu tego samego roku został wydany singiel Loose Heart. 18 stycznia 2013 roku w Polsce pojawiła się najnowsza płyta zespołu - "Shrine of New Generation Slaves."

Maqama to powstały w 2009 roku polski zespół rockowy, który ma już na koncie dwie płyty studyjne, dużą trasę koncertową i trzy nakręcone teledyski. Rockowo - transowe granie z dużą dawką elementów psychodelicznych, romanse z etniką i world music, istotny przekaz oraz energia już od wydania debiutanckiego “Maqamat" zjednały kapeli wiernych fanów.

Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. Skład formacji to Paweł Małaszyński (wokal), Wojtek Napora (gitara), Radek Jasiński (bas), Czarek Mielko (perkusja). Muzyka Cochise to połączenie inspiracji wszystkich członków zespołu, usłyszeć w niej można elementy grunge’u, metalu, rocka i muzyki progresywnej.

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31