Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Desert Carnival we Wrocławiu

Desert Carnival we Wrocławiu

Już 23 marca we wrocławskim klubie Alive odbędzie się trzecia edycja imprezy Desert Carnival.

Zagrają: Major Kong, Dopelord oraz 71TONMAN.

Organizatorzy serii koncertów spod znaku Desert Carnival nie próżnują. Kilka tygodni po drugiej edycji Pustynnego Karnawału organizują kolejną. - "Wszystko to z powodu naprawdę dużego zainteresowania tematem. Dostajemy bardzo dużo e-maili i propozycji zarówno od kapel, jak i samych fanów ciężkich brzmień, które tylko nas dodatkowo nakręcają" - powiedział Irek Zasadni, jeden z organizatorów. "Wiedzieliśmy, iż jest to nisza, dlatego postanowiliśmy ją zapełnić, tak spore zainteresowanie jest jednak dla nas pewnego rodzaju zaskoczeniem" - wtóruje Adrian Kowalczyk.

Tym razem przed wrocławską publiką zaprezentują się dwie lubelskie kapele: Major Kong oraz Dopelord, a także miejscowy 71TONMAN znany z pierwszej edycji DC. Zespół preferuje mocny, sludgowo-doom’owy metal i obecnie pracuje nad swoim pierwszym materiałem.

Major Kong
to mieszanka ciężkich riff’ów i swobodnego jammowania w wersji instrumentalnej. Dorobek płytowy formacji to wydana w 2011 EP-ka "Orogenesis" i o rok młodszy album "Doom for the Black Sun". Dopelord, który w ubiegłym roku wydał debiutancki krążek "Magick Rites" to z kolei barbarzyńskie riffy, rozkręcone na maksa fuzzy i piwniczne pogłosy.

Na nabywców wejściówek na Desert Carnival vol. III w przedsprzedaży czekają promocje (między innymi darmowe bilety) oraz unikatowe suweniry, które obowiązują tylko do czasu zamknięcia internetowego portalu biletowego (21 marca). Tradycyjnie podczas występów funkcjonować będzie sklepik DC z koncertowymi gadżetami, na przykład specjalną edycją kufli.

23.03.2013
Wrocław, Klub Alive, ul. Kolejowa 12 (nasyp kolejowy)

Godzina: 19:05;

Ceny biletów:
10 zł (przedsprzedaż)
15 zł (w dniu koncertu)

dostępne: w klubie Alive i na stronie www.desertcarnival.pl

http://www.facebook.com/desertcarnival

Więcej na: www.desertcarnival.pl, www.facebook.com/desertcarnival.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Księżyc Milczy Luty Furia

Zimowa aura nie odpuszcza. Black metalowa Furia prowadzi nas nocą do lasu. I w głąb ziemi. Tam gdzie ożywają duchy z ludowych podań. Tam gdzie...Gramy dalej

9 /10
Battles In Flames

Jak dotąd Szwedzi zaliczyli tylko dwie poważne wpadki w karierze, a ich największą wadą nie jest brak pomysłu na same kompozycje, co kwestia brzmienia....Gramy dalej

8 /10
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Sixx:A.M. ocena 7
Prayers for the Blessed (vol. 2)
Gatunek: Hard rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31