Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Desert Carnival we Wrocławiu

Desert Carnival we Wrocławiu

Już 23 marca we wrocławskim klubie Alive odbędzie się trzecia edycja imprezy Desert Carnival.

Zagrają: Major Kong, Dopelord oraz 71TONMAN.

Organizatorzy serii koncertów spod znaku Desert Carnival nie próżnują. Kilka tygodni po drugiej edycji Pustynnego Karnawału organizują kolejną. - "Wszystko to z powodu naprawdę dużego zainteresowania tematem. Dostajemy bardzo dużo e-maili i propozycji zarówno od kapel, jak i samych fanów ciężkich brzmień, które tylko nas dodatkowo nakręcają" - powiedział Irek Zasadni, jeden z organizatorów. "Wiedzieliśmy, iż jest to nisza, dlatego postanowiliśmy ją zapełnić, tak spore zainteresowanie jest jednak dla nas pewnego rodzaju zaskoczeniem" - wtóruje Adrian Kowalczyk.

Tym razem przed wrocławską publiką zaprezentują się dwie lubelskie kapele: Major Kong oraz Dopelord, a także miejscowy 71TONMAN znany z pierwszej edycji DC. Zespół preferuje mocny, sludgowo-doom’owy metal i obecnie pracuje nad swoim pierwszym materiałem.

Major Kong
to mieszanka ciężkich riff’ów i swobodnego jammowania w wersji instrumentalnej. Dorobek płytowy formacji to wydana w 2011 EP-ka "Orogenesis" i o rok młodszy album "Doom for the Black Sun". Dopelord, który w ubiegłym roku wydał debiutancki krążek "Magick Rites" to z kolei barbarzyńskie riffy, rozkręcone na maksa fuzzy i piwniczne pogłosy.

Na nabywców wejściówek na Desert Carnival vol. III w przedsprzedaży czekają promocje (między innymi darmowe bilety) oraz unikatowe suweniry, które obowiązują tylko do czasu zamknięcia internetowego portalu biletowego (21 marca). Tradycyjnie podczas występów funkcjonować będzie sklepik DC z koncertowymi gadżetami, na przykład specjalną edycją kufli.

23.03.2013
Wrocław, Klub Alive, ul. Kolejowa 12 (nasyp kolejowy)

Godzina: 19:05;

Ceny biletów:
10 zł (przedsprzedaż)
15 zł (w dniu koncertu)

dostępne: w klubie Alive i na stronie www.desertcarnival.pl

http://www.facebook.com/desertcarnival

Więcej na: www.desertcarnival.pl, www.facebook.com/desertcarnival.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31