Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Jarosław Śmietana ciężko chory - koncert charytatywny w Warszawie

Jarosław Śmietana ciężko chory - koncert charytatywny w Warszawie

15 kwietnia w warszawskim Teatrze Capitol odbędzie się charytatywny koncert dla Jarosława Śmietany, który w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Jarosław Śmietana, jeden z czołowych polskich muzyków jazzowych, przeszedł w drugiej połowie stycznia operację guza mózgu. Zabieg miała miejsce w Bydgoszczy i od tego czasu wybitny gitarzysta nie opuścił szpitala. Stan muzyka, który od 6 marca przebywa w szpitalu w Krakowie, określany jest jako poważny. Śmietanę czeka długa rehabilitacja.

Jak podaje Jazz Forum, Jarosław Śmietana pod koniec roku zaczął narzekać na zmęczenie i bóle głowy. W listopadzie grał ze swoim zespołem na Zaduszkach Jazzowych w Chicago, w grudniu był w Londynie, gdzie brał udział w sesji nagraniowej nowego projektu Nigela Kennedy’ego w studiach Abbey Road. Niestety w trakcie polskiej trasy koncertowej w styczniu, gitarzysta, po pierwszym koncercie w Poznaniu, poczuł się tak źle, że konieczne okazało się badanie tomografem, które wykazało guza mózgu. 21 stycznia Śmietana przeszedł operację w szpitalu w Bydgoszczy.

Operacja się udała, ale pozostał niedowład lewej strony ciała. Jarosława Śmietanę czeka teraz długi okres rehabilitacji.

W związku z tymi wydarzeniami przyjaciele gitarzysty postanowili zorganizować specjalny koncert.

15 kwietnia o godz. 19.00 w Teatrze Capitol w Warszawie wystąpią przede wszystkim jego partnerzy ze sceny: Adam Czerwiński, Wojtek Karolak, Zbigniew Namysłowski, Piotr Baron, Antoni Dębski, Ewa Bem, Andrzej Jagodziński Trio, Paweł Perliński, Kazimierz Jonkisz, Jerzy Małek, Maciej Strzelczyk, Jacek Kochan, Orkiestra Ryszarda Borowskiego i inni.

Koordynatorem koncertu jest Fundacja Polski Jazz. Dochód z koncertu przekazany zostanie Artyście za pośrednictwem Polskiej Fundacji Muzycznej.

Osoby pragnące wesprzeć cel koncertu i pomóc w tej akcji mogą wpłacić dowolną kwotę na konto: Polska Fundacja Muzyczna, ul. Kruczkowskiego 12/2, 00-380 Warszawa, konto: PL 42 1440 1101 0000 0000 0489 4766, tytułem: Jarek Śmietana.

www.jazzforum.com.pl

Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening Joe Bonamassa

Przodownik pracy Joe Bonamassa niezmiennie wyrabia 300% normy i nie ma roku, by na rynku nie pojawiło się dzieło podpisane jego nazwiskiem.

Gramy dalej

8 /10
How Did We Get So Dark? Royal Blood

Po znakomitym debiucie sprzed trzech lat duet z Brighton dotknął niestety syndrom drugiej płyty. Formuła przebojowego, garażowego grania tylko...Gramy dalej

6 /10
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Erase Images
Gatunek: Hardcore
L.A.S.T ocena 7
Punk (against) Rock
Gatunek: Punk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31