Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Cough i Witch Mountain w Warszawie

Cough i Witch Mountain w Warszawie

8 kwietnia w warszawskim Fonobarze, za sprawą Ceremony Booking, odbędzie się prawdziwa doommetalowa uczta z Cough i Witch Mountain oraz Dopelord w roli głównej.

Pochodzący z Richmond Cough to potężna doomowa bestia, która żyje w myśl zasady graj wolno, zgiń nieświadomie. Od swojego powstania w 2005 roku sumiennie realizują plan bycia najcięższą kapelą w historii swojego rodzinnego miasta, korzystając przy tym ze spuścizny takich gigantów jak Black Sabbath, Electric Wizard, Sleep, Burning Witch, Yob, czy Eyehategod. W ten sposób poprzez epkę "The Kingdom" (2007) i debiutancki album "Sigillum Luciferi" (2008) trafili pod skrzydła Relapse Records, gdzie zadebiutowali bardzo mocnym uderzeniem w postaci "Ritual Abuse" (2010). Na trasie, w czasie której wystąpią w Warszawie, będą promowali swoje najnowsze wydawnictwo, czyli split nagrany z inną doommetalową załogą z Richmond - Windhand.

Towarzysząca im na europejskiej trasie jako gość specjalny portlandzka doomowa ekipa z Witch Mountain funkcjonowała w latach 1997 - 2002, wydając w tym czasie epkę "Homegrown Doom" (2000) i debiutancki krążek "Come the Mountain" (2001) po czym zawiesiła działalność. Trzy lata później wrócili do żywych, jednak pełną parą ruszyli dopiero po znalezieniu wokalistki Uty Plotkin w 2009 roku. W takim składzie wydali własnym sumptem swój drugi album "South of Salem" (2010), co zaowocowało kontaktem z Profound Lore Records. Już nakładem amerykańskiej wytwórni w 2012 roku ukazała się reedycja tego krążka oraz kolejny album zespołu "Cauldron of the Wild".

Rolę suportu powierzono rodzimemu zespołowi zakochanemu w stoner/domowych dźwiękach i horrorach klasy B - Dopelord. Gdzieś w lubelskich katakumbach, Miodek, Mroku, Klusek i Pan Arek, przy użyciu miazmatów z tajemniczych ziół, niskich częstotliwości i sprzężeń, tchnęli coś na kształt życia w bohatera herbu Lublina (kozioł łaszący się do zielonych liści). Barbarzyńskie riffy i bardzo wolne tempa utrzymują stabilny puls Dopelorda. W zeszłym roku wydali debiutancki krążek "Magic Rites", który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, tak w kraju, jak zagranicą.

08 kwietnia 2013 r
Warszawa - Fonobar, ul. Wawelska 5

Bilety:

35 zł (przedsprzedaż)
45 zł (w dniu koncertu)

Start: 20:00

Organizatorem jest Ceremony Booking:
https://www.facebook.com/ceremonybooking

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Plakat: Paweł Mioduchowski


Zaklęty krąg Cugowscy

Krzysztof Cugowski jest na polskiej rockowej scenie od zawsze, zaś jego dwaj synowie Piotr i Wojciech od prawie zawsze, ale po raz pierwszy wspólnie...Gramy dalej

8 /10
Atoma Dark Tranquillity

Giganci szwedzkiej sceny melodyjnego death metalu od blisko piętnastu lat nie splamili się słabym wydawnictwem.

Gramy dalej

9 /10
CETI ocena 9
Snakes of Eden
Gatunek: Heavy metal
Green Day ocena 8
Revolution Radio
Gatunek: Pop punk
Hunter ocena 3
NieWolnOść
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31