Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / VII Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Las, Woda & Blues

VII Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Las, Woda & Blues

W dniach 2-4 maja 2013 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Wratislavia" w Radzyniu nad brzegiem jeziora sławskiego rozpocznie się VII Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Las, Woda & Blues, który corocznie inauguruje plenerowe bluesowe granie w Polsce.

Jak co roku zagrają największe gwiazdy tego rodzaju muzyki. Majowy weekend bluesowy wpisał się już na stałe w kalendarz imprez festiwalowych i przyciąga tysiące fanów. Wraz z Festiwalem odbędzie się zlot miłośników aut Volkswagen "Garbus" pod nazwą " Las, Woda, Blues & Garbus".

Festiwal to nie tylko koncerty ale również imprezy towarzyszące min. VI Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Festiwalu Las, Woda & Blues. W drugim dniu Festiwalu na Sławskim Rynku nastąpi kolejna odsłona pierwszej w Polsce Alei Gwiazd Polskiego Bluesa, w bieżącym roku swoje dłonie odcisną muzycy legendy polskiego bluesa zespołu Easy Rider, całość tego wydarzenia poprzedzi parada "Garbatych bolidów". Bluesowe granie rozpoczyna się już 30 kwietnia we wtorek. Część festiwalowa będzie się odbywać w dniach 2-4 maja. Wstęp na Festiwal i wszelkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

W bieżącym roku podczas VII edycji Festiwalu oprócz zespołów konkursowych zagrają:

Marek Wojtowicz,
Acustic,
Retro Blues& Premysl Vecerek,
Mr Blues
Niebieska Sowa
Bartek Miarka Band
Dr Blues & Soul Re Vision
Bobbie "Mercy" Oliver
laureat konkursu
Elvis.pl
JJ Band
Wanda Johnson
Easy Rider

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu dostępne są na stronie www.laswodablues.pl

Organizatorami tegorocznego VII Ogólnopolskiego Festiwalu Bluesowego Las, Woda&Blues są Stowarzyszenie Las, Woda&Blues, Ośrodek Wypoczynkowy "Wratrislavia", Gmina Sława.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

 

David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię Paul Trynka

Artystyczne dziwadło. Kosmita. Wielka zagadka i nieodkryta tajemnica świata popkultury. A może po prostu cyniczny manipulant, który jak nikt inny...Gramy dalej

9 /10
Księżyc Milczy Luty Furia

Zimowa aura nie odpuszcza. Black metalowa Furia prowadzi nas nocą do lasu. I w głąb ziemi. Tam gdzie ożywają duchy z ludowych podań. Tam gdzie...Gramy dalej

9 /10
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31